Uporabnik: Geslo:
IZLIVI 44: O PORNOGRAFIJI
Tokrat smo s feministične in queer perspektive analizirali izdelke pornografske industrije, položaj žensk, moških in razmerja moči v porno izdelkih, spraševali smo se, kako pornografija vpliva na tiste, ki v industriji delajo in kako na porno-potrošnike in potrošnice. Dotaknili smo se vprašanja dostopnosti pornografije, njene regulacije in vpliva na seksualni in psiho-socialni razvoj otroka. Oddaja Izlivi je bila tokrat do pornografije zelo kritična.




Foto: Toh, delle piume; Avtor: by Filippo Parisi aka LUPO; FLICKR, CC

Oddano: 13.11.2009 ob 12:29:55
Natisni
Priporoči
Neprimerna vsebina
Oceni:

Ogledi 657 | Ocena 2.0 od 3 glasov

Blog: Komentarji

1.
Zakaj dr. gostja meni, da je pornografija ponižujoča do afričank?
*think*
pred 12 tedni
2.
Veliko se govori o pornografiji, vendar ta termin ni enoten.
pepe 2
pred 12 tedni
3.
No, saj ni bilo tako slabo, kot sem predvideval. Predvideval sem Renatino klasično pridigo v smislu: ženska je v porničih ponižana. Pa se je ogibala te dikcija. Morda je spoznala, da če to izreče, sporoča le to, da si sama sebi ne bi bila všeč, če bi doživela takšno pornografijo kot aktualne porno igralke (ala La Toya). Obstajajajo pa (feminilne) ženske, ki jim natančno takšne prekse, kot so predstavljene v porničih pašejo oz. v njeh uživajo. Morda je Renata v zadnjih letih natančno to spoznala. Namreč zavidanje penisa se nekaterim ženskam (preko saramu) prelevi v željo, feministkam pa postane fiksirano na gnusu. (kakešnega oralnega oboževanja oz. različnega sprejemanja (erektiranega) penisa pač ne premorejo - odtod tudi feminizem kot ideologija in gonja proti pornografiji.)
Tale druga gostja (Teja Hvala) pa me je (spet) kar pozitivno presenetila. Evo še tale link, če koga še kaj zanima na to temo.
Roman Vodeb
pred 12 tedni
Oddaj svoj komentar
Za komentiranje morate biti prijavljeni. Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike RTV Slovenija.

IZLIVI so oddaja o spolnosti, na sporedu vsako sredo, takoj po poročilih ob 21.00, na 1. programu Radia Slovenija. ... Več

Ostalo: blog, slike, video, popotnik
Zadnji komentarji
Roman Vodeb - IZLIVI 56: Mednarodn...
Oddaje so dobre, čeprev bi lahko z argumenti mariskom kaj očital. Ampak OK. O ...
Radijska oddaja Izlivi - IZLIVI 56: Mednarodn...
G. Vodeb - hvala za pohvale. V Polemiki sem sodelovnje zavrnil in tudi ...
Roman Vodeb - IZLIVI 56: Mednarodn...
Mitja - tale oddaja ti še kar gre. Škoda, da se z mojim soimenjakom nista ...
galoper - IZLIVI 51: SPOLNOST...
Hotenja kot posledica neke privlačnosti, se različno izražajo med slabimi ...
XXI - ZADNJI IZLIVI
Namen norme je prevsem v varovanju odnosov znotraj družine in institucinalnem ...
Povezave
Uporabnik še ni dodal povezav.
Vsi blogi avtorja

200920102011
JanFebMarAprMajJun
JulAvgSepOktNovDec
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28



Št. registriranih uporabnikov: 76601
Forum avtorjev: 13476 Forum teme: 28756 // Odgovorov: 1595381
Blog avtorjev: 1931 // Blogov: 29719 // Komentarjev: 343409
Avtorji fotografij: 11558 // Slik: 88973 // Videov: 14892 // Potopisov: 624
© RTV Slovenija (ISSN 1581-372X) | FAQ | Impresum | 1995-2009 | Vse pravice pridržane