Črna kronika
(5)

Poudarki

  • Prijatelj pravi, da bo pravico iskal v EU-ju
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3,0 od 4 glasov Ocenite to novico!
Srečko Prijatelj  na sodišču
Prijateljeva tašča, ki je s prodajo zemljišč v Sežani za potrebe Luke Koper zaslužila 3 milijone evrov, Prijateljeva družina pa je pozneje od Mikuža zahtevala še 400 tisoč evrov. Foto: MMC RTV SLO
VIDEO
Sojenje Prijatelju: priča...

Dodaj v

Mikuž o Prijatelju: Razkazoval me je kot lovsko trofejo

Spisek nakazil je posredni dokaz
1. september 2010 ob 21:09
Koper - MMC RTV SLO

Mikuž je na sojenju poslancu Prijatelju dejal, da je policiji predal spisek vseh, ki jim je med nepremičninskimi posli nakazal denar. Na njem je tudi črka Č, ki naj bi pomenila Roberta Časarja.

Spisek nakazil je posredni dokaz, ki ga je Marjan Mikuž predložil ob ovadbi Srečka Prijatelja. Ob črki Č je zapisanih 100.000 evrov. Po odbitem davku naj bi tako Časar, nekdanji prvi mož Luke Koper, prejel 90.000 evrov, kar je Mikuž na sodišču že nekajkrat zatrdil, je za TV Slovenija poročala Eugenija Carl.

Mikuž je po današnjem sojenju medijem pripovedoval tudi, kako ga je Srečko Prijatelj predstavljal znancem: "Razkazoval me je kot lovsko trofejo, trepljal po ramah in govoril, da sem najboljši nepremičninar in da se mora za vse, kar ima, zahvaliti meni."

Prijatelj pravi, da bo pravico iskal v EU-ju
Koristi od Mikuževih poslov je očitno imela vsa Prijateljeva družina, saj je bila zaslišana tudi njegova tašča. Od prodaje 10 hektarjev zemljišč na orleški gmajni je od Luke Koper prejela 3 milijone evrov in tako v primerjavi z drugimi lastniki zemljišč dosegla bistveno boljšo ceno. Kljub temu je Mikuža obtožila, da ji dolguje še 400.000 evrov, za ta znesek pa naj bi Prijatelj Mikuža tudi izsiljeval.

Med poslušanjem zaslišanj je poslanec Prijatelj večkrat vzrojil, poudaril pa je tudi, da bo šel na sodišče v Strassbourg, saj je sodba tukaj že vnaprej napisana.

A. S.
Prijavi napako
Komentarji
sinbad
# 03.09.2010 ob 10:10
po predhodnih novicah je luka plačala 20 mio evrov za 63 hektarov. in 830.000 provizije. tašča Prijateljeva je dobila cca 30 ˘po m2.
sedaj so sosedje v orleku izvedeli za koliko jih je našponal Prijatelj in ugotovili da ni prijatelj.
nekateri so dobilo po 16 evrčkov za m2. no in to razliko je bilo treba razdeliti.
matr dab jest mu tako taščo. na rokah bi jo nosu...........
tupamaross
# 02.09.2010 ob 09:16
Obračali so milione EUR preko nakupa in preprodaje državno-
družbenega premoženja. In, glej ga zlomka. To so počeli kar
tako in brez enega samega centa provizij, zaslužka, podkupnin.
Le s pištolami so se lovili po Sloveniji, z brzostrelkami, bazukami...
Takšnih zadev je na tisoče in je policija oddala tožilstvu prijave
zoper vso to drhal, le tožilstvo je ocenilo, da to ni kaznivo dejanje.
Da gre bolj za poskus ukvarjanja s športom v teku na dolge proge
in v streljaštvu.
vidaest
# 02.09.2010 ob 08:23
Neee, to je politični konstrukt proti Prijatelju :)
lila2140
# 02.09.2010 ob 05:42
vsi so isti. naj se med sabo potolčejo, kot pravi Vladoska.
palac
# 01.09.2010 ob 23:00
vsi so isti in vsi gledajo za svoj žep...no tu gre že za polne potovalke,v žep negre toliko. policija in sodišče pa spi...aja,saj vrana vrani ne izkljune očesa...
Vladoska
# 01.09.2010 ob 22:56
Ni kaj komentirat. Kot kaže se bodo pogrizli med sabo in tako olajšali delo sodišču. Upam le, da roka pravice ne ostane v žepu.
Kazalo