



Vaša ocena: 



Ocena 4,2 od 66 glasov
Ocenite to novico!
| Obsodili so me brez enega samega dokaza. Ne verjamem več v pravno državo. | ||
| Srečko Prijatelj | ||
| Če bo sodba postala pravnomočna - sodišče na višji stopnji lahko sodbo tudi razveljavi - bo Prijatelju potekel poslanski mandat. Državni zbor sicer ima v zakonu možnost podaljšanja mandata poslancu, vendar glede na dolžino kazni menim, da o tem ne bodo razmišljali. | ||
| Pravnik Miro Cerar | ||
Sodišče je odločilo, da je Srečko Prijatelj kriv, in mu dosodilo pet let in dva meseca zapora, soprogi Aleksandri Prijatelj pa zaradi pomoči pri izsiljevanju šest mesecev pogojno.
Poslanec Srečko Prijatelj je po mnenju okrožnega sodišča v Kopru pod vodstvom sodnice Orijane Trunkl kriv kaznivih dejanj izsiljevanja, samovolje in nedovoljenega prometa in proizvodnje z orožjem ali razstrelivom. Sodba še ni pravnomočna.
Nadaljevano kaznivo dejanje izsiljevanja novogoriškega podjetnika Marjana Mikuža je bilo po mnenju sodišča storjeno na posebno surov način in za to dejanje Prijatelju izreklo tri leta zaporne kazni in denarno kazen 16.510 evrov. Po mnenju sodišča je dokazano tudi, da je Prijatelj od Mikuža protipravno terjal plačilo dela provizije, ki jo je Mikuževo podjetje Premik.net od Luke Koper izposlovalo pri prodaji nepremičnin na Orleški gmajni.
Za nadaljevano kaznivo dejanje samovolje štiri mesece, za nedovoljen promet in proizvodnjo z orožjem ali razstrelivom pa dve leti zaporne kazni. Dosojena enotna kazen petih let in dveh mesecev zapora je višja od tiste, ki jo je za Prijatelja predlagalo tožilstvo.
Prijatelj: Vse to so laži
Srečko Prijatelj, ki se je med prebiranjem izreka sodbe dvakrat oglasil in dejal, da prebrano ni res in da "ne more več poslušati teh laži", sodnici pa, da laže, je po izreku dejal, da je brez besed. Poudaril je, da so ga obsodili "brez enega samega dokaza", da ne verjame več v pravno državo, in napovedal pritožbo.
Sodišče: To so dokazana dejstva
Sodnica Orjana Trunkl je pred izrekom sodbe poudarila, da so bila edina podlaga za izrek sodbe dokazana dejstva ter da so vsi očitki o montiranem političnem procesu za sodstvo žaljivi. Storjena kazniva dejanja ogrožajo premoženjsko in telesno integriteto posameznika, zato je sodišču preostal le izrek zaporne kazni, je dejala. Poudarila je še, da gre za družbeno nesprejemljiva kazniva dejanja, in sicer toliko bolj, ker je obtoženi prepoznavna oseba, ki nastopa v javnosti.
Puške, bombe, bajoneti
Prijatelj bo do izreka pravnomočnosti sodbe v priporu. Sodišče je odločilo, naj se mu odvzame orožje, ki so ga med hišno preiskavo našli na njegovem domu na Orleku. Po navedbah sodišča gre med drugim za dve puški, tri ročne bombe, vojaško avtomatsko puško, naboje, pet bajonetov in tri nože. Oškodovancu Mikužu je Prijatelj dolžan vrniti 50.000 evrov, kolikor je Mikuž terjal v premoženjsko pravnem zahtevku.
Bo Prijatelj še naprej poslanec? Pravnik Miro Cerar je za MMC povedal, da bo ob morebitnem nastopu pravnomočnosti sodbe poslancu Prijatelju prenehal mandat v državnem zboru. Po zakonu o poslancih lahko državni zbor poslancu sicer podaljša mandat - kljub pravnomočni sodbi. "Moje mnenje je, da se glede na dolžino dosojene kazni to tokrat nikakor ne bo zgodilo," je dejal in dodal, da je zanj možnost DZ-ja za odločanje o mandatu obsojenega poslanca - sporna. |
Tožilka zadovoljna, zagovornik: Dokazi nezakoniti
Prijateljev zagovornik Luka Gaberščik je ob tem izpostavil, da praktično ni bilo vsebinske razlike med obtožnico in izrečeno sodbo. Večina dokazov v postopku je bila po njegovem zbrana na podlagi ovadbe, ki je bila s formalnega vidika pomanjkljiva. Vsi dokazi, zbrani na podlagi omenjene ovadbe so po mnenju obrambe zato nezakoniti. "Seveda pa so to vprašanja, o katerih odloča višje, vrhovno, po možnosti tudi ustavno sodišče," je dejal.
Tožilka Barbara Milič Rožman je s sodbo zadovoljna. Oškodovanec in glavna priča Marjan Mikuž pa je po izreku sodbe povedal, da ga preseneča, da Prijatelj ni pokazal obžalovanja. Če v sebi ne zmoreš poiskati napak in obžalovati dejanj, nobena, niti velika sodba, nima pravega učinka, je dejal Mikuž. Pritiski nanj in na njegovo družino se bodo po njegovem mnenju nadaljevali.
30. september 2010 ob 12:19
Prijavi neprimerno vsebinobravo sodišče!
Sedaj pa še Janša, Bavčar,...
Bravo bull, sedaj pa še Janković, Golobič...
Koliko bodo šele dobili Golobič, Janković, Kresal, Pečan...., če je Srečko dobil pet let.
P.S. V Sloveniji smo prišli tako daleč, da, če nekdo prekupčuje z zemljišči ga lahko mirne duše postavimo v klan mafijašev z belimi ovratniki. To so najbolj cenjeni managerji pri nas. Pajade, upam, da je narod spregledal.
kartoteka nasilnega kriminalca...
Enake metode bi policija (tajna služba) morala vporabiti tudi pri
vseh drugih, kot je to primer na Hrvaškem. Predvsem video
posnetki, ko neka velika živina jemlje podkupnino od sodelavca
tajne službe, ki je, seveda, istočasno posloven človek.
Ko sem še bil podjetnik, bi jih lahko vsaj deset takšnih predal
policiji. Zanimivo je, da sem imel en pravdni postopek v katerem
me je nek poslovnež tožil, da mu nisem plačal naročenega blaga
in pravdo izgubil, ker je bilo precej posrednih dokazov in prič, da
je denar prejel, stavil v žep in spizdil, preden sem od njega uspel
dobiti potrditev tega. Pa nek podjetnež - lastna žaga. Vse to
dogajanje je v moji pisarni posnela skrita kamera. Kadarkoli sem
karkoli plačeval v gotovini za blago, ki sem ga že prejel ali bi ga
moral prejeti, sem plačilo posnel. Ko sem to na uho in v smehu
povedal podjetniku, da ga imam posnetega na kamero, kako je
vzel denar in dobesedno zbežal skozi odprta vrata pisarne, me
je odvetnik takrat (leta 1993) ustrašeno opozoril, da naj tega
nikomur ne povem, ker bi me njegov odvetnik tožil zaradi
nepooblaščenega snemanja in bi lahko bil obsojen pa še ogromno
kazen bi po njegovem moral plačati.
To me je šokiralo. Kaj pa, če bi to bil edini dokaz? Na srečo sem
zmagal, drugače bi ta videl dostavil policiji pa naj bi bilo karkoli.
Tudi, če bi me obsodili, bi vsaj dokazal, da nisem baraba.
Žalostna vgotovitev, da je zakon tak zaradi tega, ker bi popolnoma
mahni ljudje lahko dokazovali na ta način nedolžnost ali celo krivdo
ljudi, ki se imajo za bogove.
To NI črna kronika !!!
U bistvu gre za primitivca brez primere ,ki je svoj poslanski in priviligiran položaj izkoriščal za vse druge barabije kot pa v dobro ljudstva od katerega je bil izbran.No ja, saj takih je ogromno le da imajo nekateri medije nekateri pa tudi nedotakljive botre za sabo.
nič mu ne bo škodilo ...
Kako pa v manj medijsko izpostavljenih primerih se pa dela malo drugače?
No v primeru bullmastifov so oz je sodnik odločil drugač kot piše zakon in takih primerov je precej.
In naši vrli poslanci bi lahko marsikatero moralno sporno dejanje z ustrezno zakonodajo prekvalificirali v kaznivo dejanje. Samo, kdo pa bi sam sebi pljuval v skledo.
Ali ni že Z.Cerar (v funkciji pravosodne ministrice) pojasnila, da vsaka barabija ni kaznivo dejanje. In videlo se je, da bi rada dodala besedico "žal", pa bi se hitro našel kdo, ki bi ji očital "prejudiciranje".
Dejstvo je, da se je marsikaj delalo na hojladri, samo tepec pa bi verjel, da nihče iz politike ni bil podmazan. Zatorej bomo težko dočakali epilog pri teh velikih ribah, seveda pa upam, resno upam, da se bo v tej državi kdaj našel kdo, ki bo vsem boagatunom(ki so si kapital naredili na račun delavcev in nezakonito), gobezdačem in nastopačem zavezal jezik, roke in jih poslal sedet med vso drhal.
Smo dovolj zreli za to? Dvomim...
Kdaj pa bodo na vrsti ostali tajkuni? Šrot, Jankovič itd?
In ne le malih tatic, ki jih za zapor odtrgajo s trimesečnega dojenčka?
Čeprav je 5 let za take posle in v funkciji javne osebe zelo malo, je vsaj nekaj.. Upam, da bodo kdaj obsojeni tudi ostali slovenski kriminalci..
Človek je imel doma bombe.. že samo za to bi ga jaz dal dosmrtno v zapor.
Praven države pa itak že dolgo ni.
Slovenijo reši le revolucija. Morda.
Ko si na vlasti, dobiš občutek, da si glavni in nedotakljiv.
Dobesedno si je luknjo izkopal sam in se ne more na nikogar
jeziti, pač pa le sam na sebe.
Kaj je drugega hotel prijatelj kot vzeti denar,ki ga je Mikuz dolgoval Prijatelju v gotovini....
Se pravi kazen za orozje ,goljufijo in ostralo ja za izsiljevanje nikakor....
POLOVICA NAŠIH POSLANCEV SI ZASLUŽI ZAPOR....SAME LAŽI, PODTIKANJA, KORUPCIJA IN NEDOSTOJNO DELO JE SRAMOTA ZA NAŠO DRŽAVO....
Če se lotiš sumljivih poslov, se ti kaj takega ne bo zgodilo. Edino država te bo izsiljevala za denar. Če pa se ti kaj takega zgodi, potem pa imaš že sam dovolj masla na glavi. In najboljša obramba je napad.
Sploh veste kaj bi radi?
Čestitke sodišču, vsaj enkrat. No...... počakajmo še na vse pritožbe, sedaj bo šele pravi zrelostni izpit našega sistema.
30. september 2010 ob 14:24
Zakaj pa moram jaz že dobrih 5 let čakati na razsodbo o goljufiji ( neplačani računi )?
Zato, ker nisi izsiljeval...............
SALVE
Zdaj pa še Janšo :))
Pa bo svet lepši.
najverjetneje je to na pravi poti a je komaj začetek poti do teha, da bo svet lepši.
Kaj so. če so, storili drugi, bo pokazal čas, predmet debate je sedaj dokazani kriminalec Srečko Prijatelj. Edino normalno bi bilo, da mu takoj preneha poslanski mandat, njegovo mesto v parlamentu pa naj ostane izpraznjeno v svarilo in opomin vsem drugim.
Lahko bi se strinjal s tem, kar si napisal, samo izrazi bi morali biti bolj točni. Velike ribe na svobodi so iz udbomafijskega omrežja, ki obvladuje Slovenijo, prav tako so oni daleč največji lastniki kapitala in se gredo med sabo svoj t.i. tovarišijski kapitalizem, na račun ljudi seveda.
SNS je bila ustanovljena pred volitvami leta 1992 s strani udbomafije, da dokončno razbije Demos z ostro antikomunistično in nacionalistično retoriko. Takoj po volitvah pa je bivši udbovec Jelinčič dal svoje poslanske glasove na voljo LDS. Verjetno so si v SNS počasi začeli preveč dovoljevati pa so jih dobili sedaj po prstih.
!!!!!!!!
Upam da ni samo Srečko nasankal, drugi tudi rabijo roko pravice!
snaga-snažilka...drugače pa imaš prav!
pozabil povedati KDO je kriv da je v čuzi .. on sam !
kaj je pa to 5 let saj se mu bo pripor štel + ko pride do Evropslega Sodišča bo pa 5 let že okrog
tableto!!.....pa bo svet lepši!
Če bi Janša dobil tolko kor Frendi bi se ga od sreče utulu do nezavesti.
Pa bo svet lepši.
Prijatelj bo oddelal še en mandat, tokrat v zaporu. Upam da ga bo kdo interpeliral od pozadi.
Samo da se ne bo Turk spomnu in ga pomilostil, ha ha ha
Ne skrbi. Ne bo ga pomilostil, ker ni na pravi strani.
Slovenija rabi pošteno čistko.
In če ga dobijo z roko v vreči (pri njem velja to dobesedno) in o njegovi krivdi ni dvoma, potem mora po mojem mnenju kazen biti strožja- po načelu več kot je nekomu zaupane odgovornosti (in privilegijev), večjo kazen si ob kršitvi le-te zasluži.
Drugačna pa je zgodba, ko gre o gospodarskem kriminalu (ali samo neumnemu vodenju podjetja) in zato je Prijateljev primer klasa zase.
Vsi tisti, ki pa mislijo, da je esenesovska kompanija, gnezdo samih poštenjakarjev, ki delajo za dobrobit nas vseh pa si naj gredo pogledat denimo na vzhod države svoje kandidate za župane...
Jih kar nekaj poznam. Ti lahko gre samo na bruhanje.
Kadar sodišče upošteva vse predloge tožilstva, obrambe pa ne, je za tožilsko stran pravda brez problemov dobljena.
Očitno je sodišče dobilo navodilo, da mora biti Prijatelj obsojen.
Se strinjam!
Tale mala ribica od Pijatelja, je dobil skoraj takšno kazen kot bi koga ubil, pa s kakšo neverjetno hitrostjo je bil obsojen!!!
Ovadbe zoper Hildo, Zidarja in Černigoja so bile podane še za časa Janše, pa še vedno nobene razprave. Zanimivo.
Ko pa Kresalka kupuje Pogačarju stavbo z državnim denarjem, pa pravna država miži.
Pa še podrepne muhe so se znebili.
Pravi patroni pa ne bodo ugledali notranjosti jetniških celic!
A ne, guspa.
Barabe v arest - pa naj bo kar bo. Ampak vse po vrsti brez izjem.........
Črno je samo zanjega, za nas je kvečjemu veselica, da se končno začne ta država pravno "obnašat", kar nas filajo že 20 let, da to smo...--)))
Prosim državo-le tako naprej, jih je še dost za u čuzo..
Kaj na vse to poreče Davčna ?
Ob tem se poraja pregovor, "da je resnica v tem, da ljudje najlažje verjamejo lažem".
Veliko je še takih rib in še večjih. Pa bodo znova in znova izvoljeni kandidati zaradi zgornjega pregovora.
"Laž si zaveže kravato okoli vratu, da zgleda pošteno in pomembno".
Očitno je ravno dovolj butalcev, da jim uspeva!
Jaz bom pa spet mogoče začel verjeti v pravno državo.
Sam kaj, ko bo po treh letih zunaj.
Nekaj ne štima, če direktor podjetja postane miljonar, delavci pa za kruh nimajo...
Jaz pa ravno sedaj začenjam spet verjeti vanjo.
Sedaj pa še Janša, Bavčar,...
Velike ribe pa živijo na račun majhnih, kajne ? In prenekatere se še kar lepo debelijo....
Sicer pa takšnim 20 let prisilnega dela, ne pa 5 let...naj si barabe zaslužijo hrano in prenočišče.
Me zanima kaj bo zdaj rekel Jelinčič ko so postala "SNS posla" pravnomočno dokazana. :-))
Zoran Janković, Boško Šrot, Igor Bavčar, Bine Kordež, Hilda Tovšak & Co.
Bavčar?
...
Hehe.
Ampak to je mala riba, da se ohranja videz "pravne države" kolikor ga je še ostalo. Ko bodo sedeli Tovšakova, Zidar, Bavčar in podobni takrat bom rekel, da živim v pravni državi.
Zdaj pa dalje: Bavčar, Šrot, Tovšakova, Lovšin, Časar, Volk, Valant, Zidar, itd...
Ta pa ja ne bi smel več videt belega dneva...