Na fotografiji sta Lucija Planinc in Luka Trtnik, v rokah držita vsak dve osvojeni kolajni. Foto: ZŠIS-POK

V Genovi so se z zaključno slovesnostjo v soboto končale 5. evropske paraigre mladih, na katerih se je med 9. in 15. oktobrom v osmih športnih panogah pomerilo več kot 600 mladih športnikov invalidov. 12 slovenskih predstavnikov je nastopilo v treh panogah, domov pa se vračajo s kar sedmimi medaljami.

Kar dve zlati kolajni je osvojil namiznoteniški igralec Luka Trtnik, ki je v paru s srbskim igralcem Luko Andrašićem v finalu premagal italijansko - slovaško navezo, zlat pa je bil tudi v posamični konkurenci. Slovenija je dobila kolajne tudi v bocci (dvoransko balinanje), kjer je v kategoriji mešano BC5 zlato osvojil Blaž Adamlje, srebro pa Ezana Zulić. Uspešni so bili tudi plavalci in sicer je bila Lucija Planinc na 100 m prsno srebrna, na 100 m prosto pa je osvojila bron. Aljaž Vejnović je na 100 m prsno tekmovanje končal na tretjem mestu. V slovenski 12-članski odpravi športnic in športnikov so bili namiznoteniški igralec Luka Trtnik, igralci boccie Blaž Adamlje, Ezana Zulić in Nika Škof ter plavalci Lucija Planinc, Tim Žnidaršič Svenšek, Patrik Jagodic, Maruša Golčer, Aljaž Vejnovič, Julijan Janez Križaj, Maj Režman in Amadeja Vlahov.

Največ kolajn gre v Nemčijo

Nemški tekmovalci se lahko pohvalijo s kar 76-imi kolajnami, od katerih je kar 37 zlatih, 27 srebrnih in 12 bronastih. Le dve kolajni manj je osvojila Italija. Na igrah je nastopilo več kot 600 udeleženk in udeležencev iz 26 držav, ki so se merili v osmih panogah: paraatletiki, jadranju, nogometu 7 na 7, golbalu, paranamiznem tenisu, boccii,paraplavanjuin judu. Tekmovanje je organiziral evropski paraolimpijski komite v sodelovanju z italijanskim paraolimpijskim komitejem in ob podpori lokalnih ter regionalnih oblasti. Naslednje para igre mladih bodo čez dve leti, kdo jih bo gostil, pa bo znano v prihodnjih mesecih.