Foto:
Foto:
Na sejmu več kot 1.700 domačih in tujih razstavljavcev.

Rop je opozoril, da se Slovenija pred vstopom v EU spopada z dvojim izzivom: kako izkoristiti nove razvojne možnosti, ki jih odpira članstvo, in kako se izogniti tveganjem, ki se bodo pojavila ob vstopu.

Po njegovem mnenju si je tako Slovenija v zadnjem desetletju zagotovila razmeroma stabilno gospodarsko rast, visoko odprtost gospodarstva ob visoki stopnji zaposlenosti in, relativno gledano, stabilne javne finance, ob tem pa izpeljala tudi ustrezne strukturne spremembe.

Po besedah direktorja podjetja Celjski sejem Franca Pangerla je letošnji sejem zadnji dogodek v 36 let stari podobi in bo prihodnje leto z vstopom Slovenije v EU zamenjal vsaj "srajco". Med sejmom je pričakovati težave v prometu, saj od letošnje spomladi na Mariborski cesti, ki sejmišče povezuje z južnim delom Celja, potekajo obnovitvena dela.

1.227 domačih in 476 tujih razstavljavcev
Tudi letošnji sejem bo trajal od srede do srede, na skupno 60.000 kvadratnih metrih razstavnih površin pa bo med razstavljavci 1.227 domačih, od tega se jih bo 742 predstavilo neposredno, 485 pa bo zastopanih. Od 476 razstavljavcev iz tujine se jih bo kar 163 predstavilo neposredno, 313 pa bo zastopanih. Na sejmu, ki naj bi si ga ogledalo okrog 175.000 obiskovalcev, se bo predstavilo tudi 55 podjetij iz Srbije, kar je največja dosedanja predstavitev tuje države na sejmu.

Na 50 spremljajočih obsejemskih prireditvah bo večja pozornost namenjena vstopu Slovenije v EU. Poleg Obrtne zbornice Slovenije se bodo predstavili tudi Gospodarska zbornica Slovenije ter tuje zbornice in predstavništva tujih držav. Poslovna avenija je namenjena poslovnim obiskovalcem. Podprta bo z obsejemskim programov, ponudila pa bo predstavitev vseh storitev, ki bi jih lahko poslovni obiskovalci in razstavljavci potrebovali pri svojem delu.