Komentar na novico: Očistimo Slovenijo letos v okviru svetovne akcije
Očistimo Slovenijo letos v okviru svetovne akcije Že drugo veliko čiščenje Slovenije, letos je napovedano za 24. marca, bo letos združeno v akcijo Očistimo svet, ki bo sestavljena iz vrste enodnevnih čistilnih akcij po vsem svetu.
Komentar uporabnika: maček muri1
maček muri1
# 10.01.2012 ob 10:18
Prijavi neprimerno vsebino
Ker se prostovoljci trudimo vsak dan za čisto okolje, tudi s pomočjo čistilnih akcij, je stanje okolja veliko boljše. V lanskem letu smo na našem območju počistili za 90 ton komunalnih odpadkov in 20 ton salonitk. Potem smo predlagali vladajočim v mestu Ljubljana, da bi uvedli zapornice na vodovarstvenih območjih s ključi za lastnike in intervencijska vozila, je pa to nemogoče, ker bodo sledile tožbe. Pa smo predlagali uvedbo okoljskih nadzornikov, ki bi bili na terenu, spremljali gibanje onesnaževalcev, vodili register črnih odlagališč, koordinirali čistilne akcije, bili v pomoč mestni inšpekciji, pa to ni mogoče zaradi pristojnosti in zaposlovanja v javni upravi. Republiškega inšpektorja pa dobiš na teren težje kot sneg sredi poletja. Vsi imajo zvezane roke in nimajo pristojnosti- predlagali smo jim, da se preselijo na Povšetovo, ker tam je veliko takih.
Kako naj se kaj spremeni v tej družbi, če pa država in občina podpirata okoljska onesnaženja- primer črpališča Jarški prod v Ljlubljani. Ko bo pa zmanjkalo pitne vode zaradi onesnaženih vodonosnikov, bo pa vse bp.
Predlagam, da vsem uradnikom v delovnem času ukinemo pitno vodo in rešitve bodo zelo hitro na pladnju.
+ 11 glasov
Kazalo