Okolje

Poudarki

  • Pahor ne želi zaostrovanja odnosov
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3,4 od 15 glasov Ocenite to novico!
Borut Pahor in Silvio Berlusconi
"Ne želim skrivati, da moram biti previden, v tem, kar rečem," je dejal Pahor in dodal, da sta se z Berlusconijem dogovorila, da o podrobnostih ne bosta govorila. Foto: EPA
VIDEO
O terminalih govorila tud...

Dodaj v

Pahor: Berlusconi me še ni peljal žejnega čez vodo

O vsebini pogovora premierja še ne bosta govorila
14. junij 2010 ob 18:07
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA

Pahor in Berlusconi sta pred kratkim govorila o gradnji plinskih terminalov. Kaj več Pahor ne razkriva, a pravi, da ga "Berlusconi še nikoli ni žejnega peljal čez vodo, ko mu je kaj obljubil".

O gradnji plinskih terminalov v Tržaškem zalivu sta slovenski premier Borut Pahor in italijanski predsednik vlade Silvio Berlusconi govorila v nedeljo v Libiji. Dogovorila sta se, da o podrobnostih ne bosta govorila javno.

"Dokler stvari ne bodo toliko dozorele, da vsaj jaz najprej o tem obvestim vlado in ustrezni parlamentarni odbor, kaj bi bila mogoča rešitev. Če bi odbor to rešitev sprejel, bi nadaljeval s svojim delom," je pojasnil Pahor. Dodal je, da bo DZ ta teden obravnaval to vprašanje in sprejel za vlado nekaj zavezujočih sklepov.

Pahor ne želi zaostrovanja odnosov
Sam sicer ne želi, da bi se odnos med Italijo in Slovenijo zaradi namer Italije, da gradi plinske terminale, zlasti na morju, in slovenske strani, da nadaljuje priprave za izgradnjo tretjega pomola, zaostroval.

"S predsednikom in prijateljem Berlusconijem sva se v nedeljo dolgo pogovarjala o možnostih, ki ju kot predsednika in predstavnika obeh vlad vidiva za koristno in vzajemno sprejemljivo rešitev, pri čemer je na obeh prevladalo stališče, da mimo pravnih norm, pravic in odgovornosti ene in druge strani ni mogoče iti," je dejal.

Ob tem je Pahor še zatrdil, da "ga Berlusconi še nikoli ni žejnega peljal čez vodo, ko mu je kaj obljubil", kar je po njegovih besedah še poglobilo medsebojno zaupanje. "Slovenija in Italija sta prijateljski državi. Pri vprašanju prometne infrastrukture in oskrbe z energijo, pa prihaja do različnih interesov. Želiva si, da bi uskladili različne interese držav tako, da bi bili obe državi zadovoljni," je še povedal slovenski premier.

A. S.
Prijavi napako
Komentarji
palca
# 15.06.2010 ob 10:23
Ponosno redečega Pahotja, ki ni sposoben preživeti meseca s 3.000 euri (pustimo dnevnice, sejnine, ugodnosti,...), lahko nategne prav vsak tuji politik. Od Kosorjeve, do Berluskonija, saj je nesposoben preživetja. Zato pa 'dela' v politiki. Kolikor se nesposobnost še ni izkazala, pa se, žal, še bo.
potamošer
# 15.06.2010 ob 09:31
Žalostno je to, da Borči sploh ne bo vedel, da je prišel žejen čez vodo in bomo spet imeli čudoviti dan.
Murat&Jose
# 15.06.2010 ob 08:38
No Borut, idealna prilika za malce trgovanja: mi njim dovoljenje za gradnjo, oni nam 20 km² pas morja do točke T5/T6.
It's all about business ;))
apeiron
# 15.06.2010 ob 08:34
rea dobro razmisljanje..
vsekakor pa je treba izsilit maksimalne varnostne in nadzorne ukrepe (mogoce celo upravljanje iz obeh drzav)..da ne bomo mel tuki mehiskega zaliva...in vprasanje kaksni so vplivi na turizem (ki je bistvena panoga na obmocju)..
glede berlusconija:verjet cloveku, ki je dobesedno lastnik skoraj celotnega medijskega prostora v italiji in v tej njihovi kvazidemokraciji vsi plesejo po njegovi muziki..kak je ze tisto o volku, ki mu das cuvat ovec?..
dannson
# 15.06.2010 ob 02:56
Dobra družba: Pahor, Gadafi, Berlusconi, Kosor, Kresal. Golobič....
rea
# 15.06.2010 ob 02:31
"Slovenija in Italija sta prijateljski državi. Pri vprašanju prometne infrastrukture in oskrbe z energijo, pa prihaja do različnih interesov. Želiva si, da bi uskladili različne interese držav tako, da bi bili obe državi zadovoljni," je še povedal slovenski premier.

Torej - mi njim terminal, oni nam tretji pomol, drugače očitno ne bo šlo :/
Lahko pa se za nedoločen čas odpovemo tretjem pomolu in pozabimo na sicer realno možnost o močni povezavi med Luko, Interevropo in SŽ. S tem pa uničimo eno redkih geostrateških prednosti Slovenije - transport. Ne pozabite, Hrvati bodo gradili sodobno železniško povezavo z Reko (mi se bomo seveda spet prepirali o drugem tiru do Kopra).
Tukaj je še plinovod Južni tok (Pahor je lani podpisal sporazum z Rusi), ki nas bo ob morebitnih notranje-političnih-ekoloških razprtijah zagotovo zaobšel ...

Počasi (neeee, HITRO!) se bo potrebno odločiti, kaj bi pravzaprav radi. Biznis na račun "ekologije" ali biznis v sodelovanju z ekologijo (kar zahteva vsaj 10-20 let). Kot donedavna ostra kritičarka terminalov, sem ideološko na drugi strani, a situacija v Sloveniji v primeru inovativnega (posledično ekološkega) gospodarstva je tako v p****, da se nagibam k prvi.

Prvih 20 komentatorjev pa dokazuje, da je popolnoma brezzveze, da imamo možnost komentiranja (razen treh izjem) - nobene agumentirane kritike, nobenega predloga, nič ... kot neki infaltilni pljuvaški najstniki, ki mi bodo seveda dali minuse in odgovor, da si Pahor itak ne zasluži drugega, kot pljuvanje. Za Slovenijo vas pa boli k**** :/
konkec
# 14.06.2010 ob 23:39
s kom pa Pahor ni prijatelj:) naivnost pa taka
Pipic12
# 14.06.2010 ob 23:23
prijatelj berlusconi? sramota
avatar
# 14.06.2010 ob 21:59
A ni dovolj,da nas Pahor vedno znova in znova?
tomazku78
# 14.06.2010 ob 21:45
z Berlusconijem dogovorila, da o podrobnostih ne bosta govorila.

ughh
pviran3
# 14.06.2010 ob 20:16
Pahorja ni pustil žejnega, slovenski narod je pa že čist dehidriran! Banda hudičeva! :(
Peter F.
# 14.06.2010 ob 20:14
Kek (Zares) je imel shode proti terminalom in hodil v protest peš iz LJ do Kopra.
Kje so sedaj?
Kek (Zares) je javno nastopal v podporo Popoviču, ko so ga zaprli.
Kje so sedaj?

Kako je že tista o menjanju kože?
luka101
# 14.06.2010 ob 19:48
Ne, ne bo ga peljal žejnega čez vodo, scat ga bo peljal in to z lahkoto. Na žalost.
NovaQ
# 14.06.2010 ob 19:41
Ne vem kaj mi je, ampak niti eni Pahorjevi izjavi ne verjamem več! Dejansko se ne spomnim nobenega Predsednika vlade, ki bi zgubil toliko na svoji kredibilnosti. Tega človeka nikoli več v parlament ali kamorkoli, kjer se odločajo pomembne stvari.
diazepam
# 14.06.2010 ob 19:28
Pametni ste, da vam škodi,.....
Bendit
# 14.06.2010 ob 19:08
NE ŠE! ampak itak da ga bo... k kamelo čez rdeče morje!
dejko
# 14.06.2010 ob 19:05
Dragi Borut!

Očitno ti ne zmanjkuje samo šoldov, tudi časa nimaš več za domače branje:
Mojca Širok: Poslednji rimski cesar (2010)

;)
ivanetich
# 14.06.2010 ob 19:03
Pahor je pa ja kredibilen...

sicer je pa vsega itak kriv janša
Petrasa
# 14.06.2010 ob 18:54
če je Pahor tako rekel potem bo držalo :-))
erazzem
# 14.06.2010 ob 18:45
Pahor: Berlusconi me še ni peljal žejnega čez vodo

Seveda, zdaj mi je jasno. Saj Pahor vedno plača iz svojega žepa, zato pa tudi žejen ni.
Sklep: Prime ministru povečat sredstva za reprezentanco.

:)))
emideluks
# 14.06.2010 ob 18:38
Pahor IZGINI! Dost te mam.
markokk
# 14.06.2010 ob 18:36
podn od podna tale izjava... zdej je pa "simpatij" dokoncno konec!
jeremias
# 14.06.2010 ob 18:35
Ni najhuje, da te je. Najhuje je, da še opazil nisi...
domobrán
# 14.06.2010 ob 18:33
Hohoštapler Borat.

Boris Pahor je imel prav.
tadebu
# 14.06.2010 ob 18:30
smo v riti, res smo v riti, ampak ne vem v čigavi
Arnolfus1
# 14.06.2010 ob 18:28
Komedija. A ni bila AS tako vneta nasprotnica tega trminala. In kje so sedaj, ko so v vladi?

Da ni kapnilo v žep še kaj več kot tista bizarna plača (3.002,00 Eur)
s5moho
# 14.06.2010 ob 18:22
Vse je enkrat prvič Borut...požrtih laških obljub iz preteklosti imamo Primorci za celo knjigo, zato ne vem, zakaj bi bilo tokrat kaj drugače.

LP M
Kazalo