



Vaša ocena: 



Ocena 4,3 od 6 glasov
Ocenite to novico!
Minister za zdravje Borut Miklavčič je konec tedna zaradi slabega počutja preživel v bolnišnici. Premier Pahor ga ne namerava prositi, naj ostane na položaju.
Miklavčič se je v petek oglasil na Nevrološki kliniki v Ljubljani, ker naj bi se slabo počutil. Ministra so takoj hospitalizirali na kliničnem oddelku za vaskularno in intenzivno nevrološko terapijo ljubljanskega UKC-ja. V nedeljo so ga odpustili v domačo oskrbo, doma pa ostaja do nadaljnjega. To je po lažji kapi in manjšem posegu, pri katerem so zdravniki izvedli zapiranje znotrajžilne anevrizme, že tretja hospitalizacija ministra za zdravje med njegovim ministrovanjem.
Pahor bo Miklavčiča obiskal v sredo
Predsednik vlade Borut Pahor bo ministra obiskal v sredo in se z njim pogovoril o Miklavčičevem nadaljnjem sodelovanju v vladi. Pahor ministra ne namerava več prositi, naj ostane na položaju "in še naprej vodi tako zahteven resor". Kot premier ima, tako Pahor, sicer dolžnost poskrbeti, da ministri delajo s polno paro, a da na svojem delovnem mestu ne "pregorijo".
Zato bo Pahor ocenil, ali sme od Miklavčiča "zahtevati toliko odrekanja in žrtvovanja, kot ga je zahteval v preteklih mesecih".
Pahor novega kandidata še nima
Na sredinem obisku zato Pahor upa, da bosta najprej prišla do človeške in nato politične odločitve. Sicer pa Pahor še ne ve, kdo bi Miklavčiča zamenjal, če bi se on odločil za odhod z ministrstva.
Premier je še pojasnil, da je Miklavčiča po možganski kapi prosil, naj ostane na položaju, in si prizadeval, da bi pripeljal zdravstveno reformo v državni zbor. Kot pravi, je zakon o zdravstveni dejavnosti po "11 mesecih zelo težkega dela" pripravljen na sprejem na vladi, kar je bilo Miklavčičevo "mojstrsko politično delo". Miklavčič je tako zaradi svoje izredne predanosti postavil okvire zdravstvene reforme.
Si morš mislit, tudi mene je gustl prepričal, da sem se dala cepit - ko je tako paničaril na TV iz dneva v dan ...
Pa vsi tisti silni "primeri"... Bog ve, kaj je tistim ljudem res bilo in od česa so umrli.
Ker, kako si sicer razlagaš, da je ta "nova gripa" kar čez noč odkrevljala?...
ČE je to svinjsko cepivo res škodljivo, bo za tak zločin pred Bogom ziher plačal.
Tudi minister za zdravstvo Miklavčič je goden ne samo za interpelacijo, ampak tudi za kazenski pregon,Minister je namreč podpisal pogodbo, ki krši ustavo!
Kršil je člen ustave, na katero je prisegel, da se bo z vsemi silami boril za blaginjo in dobrobit Slovenije in Slovencev!!!
Miklavčič mora odgovoriti tudi na vprašanje,zakaj je podpisal pogodbo za nabavo tega najslabšega cepiva h1n1 z GSK in ne z Novartisom, kot recimo Italija in druge EU države,
ker v večih raziskavah cepiva GSK piše, da to cepivo vsebuje sledi kadavrov, aluminija, živega srebra in skvalena, za katere kombinacijo svetovni mikrobiologi trdijo, da je časovna bomba za zmanjševanje odpornosti organizma.
Znano je, da je GSK donirala neka sredstva UKC-ju, Kos pa bi moral ugotavljati, ali jih je donirala kaj tudi Miklavčiču, kajti podpis take pogodbe je v popolnem nasprotju z zdravo pametjo.
Miklavčič je tudi odgovoren, da je v vseh medijih iz dneva v dan delal tako paniko in s svojim strašenjem in pozivanjem ljudi, naj se cepijo veliko prispeval k temu, da se je v Sloveniji cepilo več kot sto tisoč ljudi s to svinjarijo od cepiva..
A njim pa ne želiš čimprejšnjega okrevanja in rehabilitacije?
Jasno, jasno... A državljani bomo okrevali, ko bomo dobili zdrave ministre, novo, boljšo, učinkovitejšo vlado in do vseh bolj pravično in pravno državo.. :)
Vse dobro!
Lp
A njim pa ne želiš čimprejšnjega okrevanja in rehabilitacije?
Po vladavini takihle se dolgo ne bomo postavli na noge...
Isto pa želimo ministrstvu, ki ga vodi; pa vladi, katere del je; pa državi, kateri so bili postavljeni na čelo..
So te želje nesramne?
LP
Pri tej vladi sta nažalost satira in sarkazem vse kar nam je preostalo od življenja.
najbolj temeljito preiskavo zdravstvene blagajne o vsakem
centu od samega BIG BANGA do tega trenutka. Žal je od
žalosti za prijateljem tudi sam toliko bolan, da tega ni bil
sposoben narediti.
Pa srečno Borut M.! Premisli le, če je slovenska politika sploh še vredna, da se tako žrtvuješ zanjo.
Pa lep dan in veliko zdravja vsem! :)
Ampak to je nadčlovek - on je ŠE VEDNO sposoben vodit misnistrstvo in sprejemat odločitve.
Samo KAKE so potem te odločitve... to je pa druga štorija