



Vaša ocena: 



Ocena 3,3 od 16 glasov
Ocenite to novico!
Trojanski predori bodo sanirani do 1. maja, primorski pa takoj po prvomajskih praznikih. Dela bodo začeli že konec tedna.
DDC, SCT in Dars so tudi soglasno ugotovili, da nihče v času gradnje zaradi objektivnih okoliščin ni nihče mogel predvideti, da bo prišlo do takšnih težav, zaradi česar ne morejo nikomur pripisati krivde.
Sanacijo vozišč bo izvedel SCT, približno 800.000 evrov stroškov pa si bodo delili Dars, SCT in DDC. Vozišča bo SCT saniral z metodo finega rezkanja, s hrapavljenjem vozišč pa bod začeli že konec tega tedna. Nadzorni inženir, DDC svetovanje inženiring, pa bo k zagotovitvi ustrezne hrapavosti predorskih vozišč pristopil v okviru razvojno-raziskovalne naloge.
DDC ne bo sam kril stroškov sanacije
Direktor Družbe za državne ceste Ljubo Žnidar je v torek izjavil, da DDC nima namena prevzeti krivde za pomanjkljivosti vozišč in sam plačati njihove sanacije, o čemer naj bi se v ponedeljek dogovorila Dars in SCT. Po tem dogovoru naj bi DDC podpisal pogodbo, po kateri bi za hrapavljenje najel SCT in nato sam plačal stroške sanacije.
Žnidar je ta dogovor označil za nesprejemljiv, opozoril pa je še, da so trojanski predori v garanciji in da je ena izmed možnosti financiranja sanacije unovčenje bančnih garancij. DDC je tako nedavno pripravil študijo izvedbe popravil in po naročilu Darsa tudi celotno dokumentacijo v primeru unovčitve bančne garancije.
Minister za promet Radovan Žerjav je sredi marca napovedal, da bo sanacija vozišč končana pred prvomajskimi prazniki.
Še to: na nekem odseku AC na Gorenjskem so imeli zelo spolzek odsek, ki so ga pozneje popravili, šlo pa je za to, da so v asfalt dali apnenec namesto dolomita, šlo je samo za sosednji kamnolom, ki je bil bliže asfaltni bazi.
Dokler se ni na cesti začelo dogajati nekaj čudnega, nikomur niti ni kapnilo, da je kaj narobe, ko pa so ugotovili čuden splet okoliščin, pa je bilo vsaj toliko pametnih, kot nas je tukaj:-).
Če plačaš cestnino so tudi davkoplačvalec, to drži, ker smo vsi davkoplačevalci. Obratna trditev, da so davkoplačevalci tudi plačniki cestnine, pa ni možno trditi, ker nekateri davkoplačevalci niti avta nimajo in se ne morejo voziti po avtocestah.
Meni osebno se mi zdi, da so v tej zdrahi največ krivi izvajalci in nadzorniki. Izvajalec bi lahko opozoril na neprimernost betona. Če pa so dali drugačen tip betona noter, bi pa moral ukrepati nadzorni, ki pa se ne upa pokazat. Zakaj že?
...ja itak, kaj pa drugega...
No tk sem jaz to razbrav iz vseh teh člankov.
Pa SCT si bo izmislil nekaj dodoatnih del, pa bo.
Jaz bi raje sam plačal, pa dal delat nekomu drugemu, ne tistemu, ki je stvar itaq zaj....