30 odstotkov vprašanih ne bi šlo na volitve, več kot 20 odstotkov vprašanih pa ne ve, koga bi volili. Foto: BoBo
30 odstotkov vprašanih ne bi šlo na volitve, več kot 20 odstotkov vprašanih pa ne ve, koga bi volili. Foto: BoBo

Podpora je narasla strankama DL in DeSUS, poroča POP TV. 33,5 odstotka vseh vprašanih je vladi prisodilo oceno uspešno, parlament pa je dobil povprečno oceno 2,46, na spletni strani poroča Dnevnik.

Podatki raziskave tako kažejo, da bi za SD, če bi bile volitve danes, glasovalo 15,3 odstotka sodelujočih, medtem ko bi zanj v juliju glasovalo 17 odstotkov vseh vprašanih. Za stranko SDS bi danes volilo 12,3 odstotka vprašanih, v juliju 13,9 odstotka, poroča POP TV.

Medtem ko bi PS-ju svoj glas namenilo osem odstotkov vprašanih, prejšnji mesec pa 8,1 odstotka, je stranki DeSUS s 3,1 odstotka volilna podpora zrasla na 3,8 odstotka.

Stranki NSi je podpora volivcev v avgustu padla, in sicer s 4,8 na 3,5 odstotka. Podpora pa je padla tudi SLS-u. Zanj bi julija glasovalo 2,6 odstotka, danes pa bi mu svoj glas namenilo 2,2 odstotka vprašanih.

Podpora pa je zrasla DL-ju, in sicer za pol odstotka. V juliju bi zanj glasovalo 1,7, zdaj 2,2 odstotka vseh vprašanih.

30 odstotkov vprašanih ne bi šlo na volitve, več kot 20 odstotkov vprašanih pa ne ve, koga bi volili.

Med politiki še vedno vodi predsednik države Borut Pahor, sledi pa mu minister za kmetijstvo in okolje Dejan Židan. Na tretje mesto so anketiranci uvrstili evropskega komisarja Janeza Potočnika, na četrtem mestu pa je končala premierka Alenka Bratušek. Slednji podpora pada.

Minister za notranje zadeve Gregor Virant je zasedel peto mesto, na šestem pa je v avgustu končal evropski poslanec Lojze Peterle.

Obrambni minister Karl Erjavec je na sedmem mestu, sledi mu evropski poslanec Jelko Kacin, na devetem mestu pa so anketiranci uvrstili poslanca SDS-a Andreja Vizjaka.