Evropska nogometna zveza

Mednarodna nogometna zveza
31.May.04' 14:52
V Pokalu Uefa Primorje

Iz Nogometne zveze Slovenije so sporočili imena slovenskih predstavnikov v evropskih klubskih tekmovanjih za sezono 2004/2005.

V kvalifikacijah za Ligo prvakov bo nastopila Gorica, v Pokalu Uefa Maribor Pivovarna Laško in Primorje, v Pokalu Intertoto pa CMC Publikum.

Slovenski predstavniki so bili določeni po zasedanju pritožbene komisije NZS-ja za licenciranje, ki je zaradi neizpolnjevanja finančnih kriterijev ponovno zavrnila licence za KD Olimpijo, Koper, Muro in Ljubljano. Pritožbi Primorja je bilo ugodeno. Odločitve komisije NZS-ja za pritožbe so dokončne.

Glede na lestvico so imeli Olimpija, Koper in Mura prednost pred Ajdovci.

30.May.04' 19:12
Napeto do konca, prvak Gorica

Izjemno razburljiv zadnji krog državnega nogometnega prvenstva je Gorico okronal za nove državne prvake. To je njihov drugi naslov.

Tako izenačenega razpleta v I. SNL še ni bilo. V prvem polčasu je bila začasni prvak Olimpija, ki je proti Primorju povedla že v 2. minuti. Ko je Maribor zadel v Murski Soboti, je imel v rokah vse adute, takoj na začetku 2. polčasa pa se je v igro z lepim golom Šturma vključila še Gorica.

Vrtnicam so delnice še zrasle ob rdečem kartonu igralca Maribora Mešanoviča in nato še izenačenju Mure. Sedemkratni prvaki so vse sile usmerili v napad, saj je bilo ob vodstvu Gorice z 2:0 jasno, da za naslov šteje le zmaga. Dokončno jih je pokopal Radosavljevič, potem ko je akcijo pripravil Jeličič. Maribor je tako končal le na 3. mestu, Mura pa je razblinila vse dvome o tem, ali je tekma prodana.

Gorica se mora ob slavju spomniti tudi na tekmo 5. kroga proti Olimpiji, ki se je končala z 0:0. Ker so Ljubljančani v drugem polčasu v igro poslali igralca, ki ga ni bilo v zapisniku, je Združenje klubov 1. SNL tekmo registriral z 0:3 za Primorce.

30.May.04' 18:47
32., zadnji krog

ZA PRVAKA

MURA - MARIBOR
PL 2:1 (1:0)
Jeličič 68., Radosavljevič 90.; Brezič 45.
Žnuderl (Maribor) je v 34. minuti zastreljal enajstmetrovko.

CMC PUBLIKUM - DRAVOGRAD 5:1 (3:0)
Plastovski 5., Lungu 31., Vršič 42., Gobec 59., Baldovaliev 87.; Ljubanič 67.

ŠMARTNO - LJUBLJANA 3:1 (3:0)
Ristič 28./11-m, Nišandžič 32., 38.; Marič 75.

Dravograd je izpadel iz prve lige, Ptujčani pa bodo igrali odločilni tekmi z drugouvrščenim moštvom druge lige.

29.May.04' 16:54
Vse je v nogah Mariborčanov

Mariborčani so v sredo osvojili slovenski pokal, sedaj pa jim na poti do druge letošnje lovorike stoji le še Mura.V nedeljo bo padel zastor na najbolj izenačeno nogometno prvenstvo doslej. Za naslov se borijo še tri moštva Maribor, Gorica in Olimpija.

V najboljšem položaju so vijolice, ki jim zmaga v Murski Soboti zanesljivo zagotavlja osmi zaporedni naslov. Štajerci bodo igrali brez Mihe Pitamica, Damjana Ošlaja in Damirja Pekiča. Prekmurci obljubljajo korektno igro do zadnje minute.

Goričani, ki so vodili večji del prvenstva, upajo na spodrsljaj Maribora, sami pa morajo premagati Koper. Vrtnice niso osvojile tri točke že šest krogov.

Olimpiji krono prinaša le slavje nad Primorjem, ob tem pa Maribor in Gorica ne smeta zmagati.

KOPER - MURA 4:1 (2:0)
Božičič 19., Rastovac 30., Božič 89., Štromajer 90.; Obilinovič 76.

ZA OBSTANEK
LJUBLJANA - CMC PUBLIKUM 2:1 (1:1)
Karapetrovič 4., Režonja 48.; Vršič 10.

DOMŽALE - ŠMARTNO 2:2 (1:1)
Dvorančič 17., Varga 53.; Filipovič 34./11-m, Hodžar 90.
RK: Gobec 55.

DRAVOGRAD - KUMHO DRAVA 3:1 (2:1)
Ljubanič 25., Frajdl 45., Kljajič 89.; Bingo 41.
RK: Bingo 53./Kumho Drava

16.May.04' 20:45
Obilinović razveselil vodilna

Nogometaši Mure so z golom Obilinovića v zadnji minuti premagali Olimpijo z 2:1 in jo oddaljili od naslova državnega prvaka.

Ljubljančani so povedli v 5. minuti po izjemnem prodoru Rudonje. Gostje so bili v prvem polčasu boljši, vendar gledalci niso videli dobrega nogometa. V nadaljevanju so domači pritisnili in prek Vogrinčiča že premagali Mavriča, a je sodnik zadetek razveljavil zaradi nedovoljenega položaja. Na drugi strani je v 71. minuti Jusufbegović nastreljal vratnico.

Kazen je prišla kmalu. Radosavljevič je izenačil z glavo, po rdečem kartonu Kmetca in trenerja Beširoviča pa je zmaje doletel nov šok.