Maruša Mišmaš je osvojila bronasto kolajno na evropskem prvenstvu v krosu. Foto: AZS

V članski konkurenci sta zmagala Španec Alemayehu Bezabeh in Francozinja Sophie Duarte, najboljšo slovensko člansko uvrstitev je z 69. mestom dosegel Mitja Krevs. Pri članih je naslov evropskega prvaka osvojil Španec Alemayehu Bezabeh, drugi je bil Turek Polat Kemboi Arikan, tretji pa Britanec Andy Vernon. Izmed treh Slovencev je bil najboljši Mitja Krevs na 69. mestu, 71. je bil Anton Kosmač, 78. pa Jan Breznik.

Hannes prvak pri mlajših članih
Pri mlajših članih je prvak postal Belgijec Pieter-Jan Hannes, 63. je bil Vid Zevnik, 66. pa Rok Puhar. V mladinski konkurenci je slavil Turek Ali Kaya, na 97. mestu je končal Bor Grdadolnik, 106. je bil Kristjan Grünfeld, 110. Jan Samide in 112. Matjaž Pregrat. Pri ženskah je imela Slovenija predstavnici le v mladinski konkurenci, ob bronasti Mišmaševi je nastopila še Mojca Centrih in bila 103. Pri članicah si je naslov evropske prvakinje pritekla Francozinja Sophie Duarte, druga je bila Britanka Gemma Steel, tretja pa Portugalka Dulce Felix. V konkurenci mlajših članic je zlato medaljo osvojila Nizozemka Sifan Hassan.