35-letni Viktor Röthlin je po srebrni medalji leta 2006 na evropskem prvenstvu osvojil še najžlahtnejše odličje. Foto: Reuters
Zadnji dan prvenstva je tradicionalno namenjen finalnim bojem štafet 4 x 100 in 4 x 400 metrov. Foto: EPA
Švicar maratonski kralj v Barceloni

Moški maraton, kjer je bilo že na štartui 25 stopinj je dobil Švicar Viktor Röthlin, ki je konkurenci pobegnil po 25. kilometru. Drugi je bil nekdanji evropski prvak na 10.000 metrov Španec Jose Manuel Martinez (2:17:50) in tretji Rus Dmitrij Safronov (2:18:16). Olimpijski prvak iz Aten in branilec naslova Stefano Baldini je sredi maratona odstopil.

Kosmač je z 2:29:56 izpolnil cilj, teči hitreje od dveh ur in pol. V nasprotju s prejšnjimi leti, ko je bil Roman Kejžar osamljen jezdec na največjih tekmovanjih, sta Slovenijo zastopala še dva tekača: Primož Kobe (35. mesto) in Robert Kotnik (40.).

"Zadnji kilometri so vedno naporni. Sem šel nad pričakovanji. Proga ni bila težka in se je v zadnjem delu spuščala. Začel sem malo prehitro, vendar se je ritem skupine, v kateri sem bil, počasi umiril. Zadovoljen sem z nastopom. Naslednji cilj je zdaj olimpijska norma za OI 2012, ki znaša dve uri in 18 minut. Mislim, da je norma dosegljiva," je ocenil Kosmač.

Zvečer bo v finalu teka na 3.000 metrov, ki bo ob 20.15, nastopil Boštjan Buč. Buč je že z uvrstitvijo v finale presegel pričakovanja, zato je težko pričakovati, da bo izboljšal 6. mesto Snežane Rodič v troskoku, kar je trenutno najboljša slovenska uvrstitev 20. evropskega prvenstva v Barceloni.