Ramil Guliyev si je za enega izmed ciljev kariere postavil tudi izboljšanje evropskega rekorda, ki ge že skoraj štiri desetletja drži Italijan Pietro Mennea. Tokrat je bil le za štiri stotinke prepočasen. Foto: Reuters
Karsten Warholm se je veselil zmage na nizkih ovirah, v petek pa bo nastopil še v finalu na 400 metrov. Foto: Reuters
Thomas Röhler se je po zmagi v metu kopja vrgel v vodno oviro. Foto: Reuters
Mahiedine Mekhissi-Benabbad nima pravega tekmeca v Evropi v teku na 3.000 m z zaprekami. Foto: Reuters
Nemki Pamela Dutkiewicz in Cindy Roleder sta v finalu tekma na 100 metrov z ovirami morali priznati premoč Belorusinji Elviri Herman. Foto: Reuters
Anita Horvat ni ujela finala na 400 m
Tek Horvatove v polfinalu na 400 metrov

V finale sta vodili prvi dve mesti iz vsake izmed treh skupin in še dve mesti po času. Najhitrejši čas je dosegla Britanka Laviai Nielsen (51,21), za finale pa je bilo dovolj 51,50. Do zdaj je bila Horvatova v karieri hitrejša le enkrat, z 51,22 je 20. julija letos v Monaku izboljšala svoj prejšnji državni rekord (51,94).
"Mešane občutke imam po tekmi. Zadovoljna sem, ker sem lahko hitro začela in do zadnje ravnine smo bile tekmovalke zelo poravnane. Če mi tam ne bi zmanjkalo moči, bi bilo na koncu čisto drugače. Toda dosegla sem drugi čas kariere, zato se ne morem posebej pritoževati. A želela sem si uvrstitve v finale, kar je bil cilj za ta EP," je poudarila Horvatova, ki je bila med dvanajsterico po najboljših dosežkih sezone in ji ni bilo treba nastopiti v prvem krogu.

Mekhissi osvojil peti naslov evropskega prvaka
Mahiedine Mekhissi Benabbad je osvojil peto zlato na petem evropskem prvenstvu zapored. Najboljši je bil v teku na 3.000 m z zaprekami (8:31,66). 33-letni Francoz je zlato odličje osvojil v tej disciplini že v letih 2010, 2012 in 2016, leta 2014 v Zürichu pa je slavil na 1.500 m, potem ko je bil po zanesljivi zmagi na zaprekah diskvalificiran zaradi slačenja majice v ciljni ravnini. Srebro je osvojil Španec Fernando Carro (8:34,16), tretji pa je bil Italijan Yohanes Chiappinelli (8:35,81).

Warholm s silovitim finišem ugnal Copella
Karsten Warholm je zmagal v teku na 400 m z ovirami z osebnim rekordom (47,64), v petek pa bo ob slovenskem rekorderju Luki Janežiču tekel še v finalu na tej razdalji brez ovir. Norvežan je naslovu svetovnega prvaka, ki si ga je priboril lani v Londonu, dodal še evropsko krono, v boju za zlato pa je ugnal branilca naslova Yasmanija Copella, ki ga je prehitel na zadnji oviri. Turek je tudi tekel najhitreje v karieri (47,81), bron je pripadel Ircu Thomasu Barru (48,31).

Guliyev za štiri stotinke zgrešil evropski rekord
Svetovnemu naslovu je evropskega dodal tudi Ramil Guliyev v teku na 200 metrov (19,76). 28-letni Turek je le za štiri stotinke zgrešil evropski rekord legendarnega Italijana Pietra Mennee iz leta 1979. Srebro je osvojil Britanec Nethaneel Mitchell-Blake, bron pa Švicar Alex Wilson; oba sta tekla 20,04, po fotofinišu pa je s šestimi tisočinkami prednosti drugo mesto osvojil Britanec.

Dvojna nemška zmaga v metu kopja
Nemci so imeli visoka pričakovanja v metu kopja. Olimpijski zmagovalec Thomas Röhler je z 89,47 metra za slaba dva metra ugnal rojaka Andreasa Hofmanna (87,60 m). Bron je osvojil Estonec Magnus Kirt (85,96 m). Razočaral je favorit Johannes Vetter, ki je zasedel šele peto mesto (83,27 m).

Ob koncu večera sta za dve nemški medalji na visokih ovirah poskrbeli Pamela Dutkiewicz (12,72) in Cindy Roleder (12,77), ki sta se zvrstili za Elviro Herman. Belorusinja je malce presenetljivo osvojila zlato na 100 m z ovirami z 12,67.

V skoku s palico je naslov pripadel aktualni olimpijski zmagovalki Ekaterini Stefanidi s 4,85 m, druga je bila prav tako Grkinja Nikoleta Kiriakopoulou (4,80 m), tretja pa Britanka Holly Bradshaw (4,75 m).