Tekače zimske razmere niti niso preveč motile in jih je bilo na štartu več kot 2500. Foto: Ervin Čurlič
2.500 tekačev na kraškem maratonu

Če so imeli lani ne le tekači, ampak tudi gledalci, v Sežani kratke rokave, je bilo tokrat treba obleči zimsko garderobo, toda kljub mrazu, dežju in vetru je bilo na štartu več kot 2500 tekačev. Nič jih ni mogla ustaviti, navsezadnje pa so bile podobne razmere tudi konec oktobra na Ljubljanskem maratonu.

Večina je pretekla 21-kilometrsko razdaljo, preostali pa so se spopadli z 8,45-kilometrsko progo.

Pri ženskah je z izidom 1:27:15 slavila Anja Rugelj.

Organizatorji prireditve, Zavod za šport, turizem in prosti čas Sežana, so pripravili tudi tek za najmlajše, preizkušnjo v hitri hoji za vse starostne kategorije in pohod po poti Srečka Kosovela.