Maja Bedrač si je v zadnjem poskusu z izidom 6,22 metra priborila bronasto medaljo. Foto: EPA

Ptujska atletinja si je bron priskakala z daljavo 6,22 metra v zadnji seriji. Predtem je bila na sedmem mestu. Zmagala je Američanka Tara Davis z izidom 6,41 metra. Razlike v boju za bronasto medaljo so bile res majhne - atletinja na šestem mestu je za Bedračevo zaostala le dva centimetra.

Na prvenstvu v Kolimbiji sta v finalu nastopili tudi dve brežiški atletinji. Lara Omerzu je v skoku v višino zasedla 9. mesto s preskočenimi 1,75 m, Nastja Modic pa je v skoku s palico osvojila 11. mesto z osebnim rekordom 385 cm.

Mladi slovenski atleti so imeli tako imeniten konec tedna, saj sta na evropskem prvenstvu starejših mladincev medalji osvojila Matija Muhar in Veronika Domjan. 18-letni Muhar je v Eskilstuni z izidom 79,20 metra osvojil zlato v metu kopja, Domjanova pa je bila srebrna v metu diska (56,63 m).