Njegov sin je sporočil, da je njegov oče umrl v Kanadi, kjer je bil na zdravljenju, ker je zbolel za respiratorno boleznijo. Pogreb bo naslednji teden v domači Etiopiji.

Yifter je na olimpijskih igrah leta 1972 v Münchnu osvojil bronasto odličje v teku na 10.000 metrov, na igrah v Moskvi leta 1980 pa je osvojil dve zlati kolajni, na 5.000 in 10.000 metrov. Do obeh zlatih medalj je prišel z izjemnim pospeševanjem v zadnjih delih finalnih nastopov.

Atletski svet se je ovil v črno
Yifterjevo zmagoslavje v ruski prestolnici je bil velik motiv za številne generacije etiopskih tekačev na čelu s Hailejem Gebrselassijem, ki je bil vladar tekov na dolge proge v zadnjem desetletju dvajsetega stoletja. Gebreselassie je ob žalostni novici povedal, da ga je Yifter navdušil nad tekom: "Ko sem se začel ukvarjati s tekom, sem si želel biti kot on."

"Bil si velik vzornik mnogim po vsem svetu," pa je objavila svetovna prvakinja v krosu Kenijka Lornah Kiplagat.