Grega Sorčan
Grega Sorčan Foto: BoBo

30. april 2018 ob 07:00
Ljubljana - MMC RTV SLO

Najtežja je bila tista zadnja obramba v 86. minuti, ko je Vombergar streljal z glavo. Bilo je precej blizu, žoga je šla ob vratnici, s konicami prstov sem preprečil zadetek.

Glede 11-metrovke: s Kronavetrom se poznava. Že dve ali tri 11-metrovke je streljal v isto smer, upal sem, da bo tudi to. K sreči sem uganil stran in ubranil.

Že dolgo časa ni bilo takšne tekme, da bi bilo toliko strelov (razmerje v strelih je bilo po uradni statistiki Prve lige TS 20:0 za Olimpijo, v okvir vrat pa 8:0, op. a.). Celotna ekipa je dobro stala na igrišču in odgarala, da smo osvojili točko. Gremo naprej, mogoče je še vedno ulovljivo tudi četrto mesto.

Vratar Gorice Grega Sorčan je bil prvo ime nedeljske tekme 29. kroga Prve lige TS med Olimpijo in Gorico, ki se je končala brez zadetkov. V 36. minuti je ubranil tudi 11-metrovko Roku Kronavetru. Ljubljančane je Sorčan v slabo voljo spravil že lani v predzadnjem krogu, ko je v 86. minuti ustavil strel z 11-metrovke Danijela Miškića, Gorica pa je z zmago z 1:0 z enakim številom točk prvenstvo končala na drugem mestu pred Olimpijo.