Formula 1
slice
Räikkönen in Vettel jezna na nevarnega Verstappna
Wolff mladega Nizozemca primerja z legendarnim Senno, 29. avgust 2016 ob 12:17 "Če se Max ne bo umiril in spremenil, bo slej kot prej udeležen v hudi nesreči," je o Maxu Verstappnu po nedeljski dirki za VN Belgije dejal Ferrarijev dirkač Kimi Räikkönen.
48
Rosberg zanesljivo zmagal, razburljivo v ozadju
28. avgust 2016 ob 16:03 Nico Rosberg je dobil dirko formule ena za VN Belgije, Lewis Hamilton pa je iz ozadja prišel do 3. mesta, s čimer ostaja vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.
Prvi Rosberg, zadnji Hamilton, zgodovino pa piše Verstappen
27. avgust 2016 ob 17:12 Nemec Nico Rosberg je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljskim VN-jem Belgije v Spa-Francorchampsu, vendar je še bolj nase opozoril drugouvrščeni Max Verstappen, ki je spisal zgodovino.
Prvi dan po premoru pripadel Rosbergu in Verstappnu
26. avgust 2016 ob 17:05 Po enomesečnem premoru se z dirko za VN Belgije vrača karavana formule ena. Petkova treninga v Spa Francorchampsu sta pripadla Nicu Rosbergu in Maxu Verstappnu.
Hamilton slavil, Rosberg po kazni pod zmagovalnim odrom
31. julij 2016 ob 18:00 Na dirki formule ena za VN Nemčije v Hockenheimu je četrtič zapored zmagal vodilni v SP-ju Lewis Hamilton. Drugo mesto je zasedel Daniel Ricciardo, tretje pa Max Verstappen.
Rosberg pokazal, da je "doma" gospodar Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je bil najhitrejši v kvalifikacijah voznikov formule ena pred nedeljsko dirko za VN Nemčije v Hockenheimu.
14
Rosberg dobil oba prosta treninga v Hockenheimu Nico Rosberg je bil najhitrejši na obeh prostih treningih pred nedeljsko dirko F1 za VN Nemčije v Hockenheimu. Drugi je bil obakrat moštveni kolega Lewis Hamilton.
3
Hamilton hitro pred Rosberga in na vrh seštevka SP-ja Na dirki za VN Madžarske, enajsti postaji sezone svetovnega prvenstva formule ena, je zmagal Lewis Hamilton in prevzel vodstvo v seštevku SP-ja.
46
Rosberg dobil deževne kvalifikacije Budimpešte Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko za VN Madžarske v Budimpešti. Kvalifikacije je zaznamoval močan dež, tako da so bile kar petkrat prekinjene.
15
Rosberg podaljšal sodelovanje z Mercedesom Dirkač formule ena Nico Rosberg bo še dve sezoni dirkal za aktualnega konstruktorskega prvaka Mercedesa, so sporočili iz moštva.
17
Hamiltonov hat-trick v Silverstonu Lewis Hamilton je brez večjih težav dobil dirko F1 za VN Velike Britanije v Silverstonu. Drugi je bil Max Verstappen, tretji Nico Rosberg.
54
Hamilton gospodar na domačem "dvorišču" Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) si je privozil najboljši štartni položaj pred nedeljsko dirko voznikov formule ena v Silverstonu.
21
Hamilton najbolje začel konec tedna v Silverstonu Britanec Lewis Hamilton je bil najhitrejši na obeh prostih treningih pred VN Velike Britanije v Silverstonu.
13
Po trku Mercedesov v zadnjem krogu slavje Hamiltona Lewis Hamilton je zmagovalec dirke formule ena za VN Avstrije v Spielbergu. V zadnjem krogu je Britanec prišel na prvo mesto, potem ko sta trčila z moštvenim tekmecem Nicom Rosbergom.
132
Hamilton dobil kvalifikacije Spielberga Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) si je privozil najboljši štartni položaj pred nedeljsko dirko formule ena za VN Avstrije v Spielbergu.