Daniil Kvjat se pri nesreči ni resneje poškodoval. Tudi sam je po moštvenem radiu takoj sporočil, da je z njim vse v redu. Foto: Reuters

Kvjat je očitno tvegal preveč. Na ovinku je izgubil oblast nad svojim Red Bullom in bočno z okrog 200 km/h priletel v ogrado. Dirkalnik je zavrtelo in premetavalo, Kvjat pa se vseeno ni poškodoval. Kakšno olajšanje, potem ko je lanska Suzuka terjala življenje Julesa Bianchija! Od leve strani dirkalnika ni ostalo skorajda nič. Ker je do konca ostalo le še 36 sekund, so kvalifikacijski trening končali.

Po deževnem petku je bila sobota v Suzuki oblačna in suha. Najboljši štartni položaj si je drugič letos in sedemnajstič v karieri zagotovil Nico Rosberg (poklonil ga je svoji materi, ki praznuje rojstni dan), drugi pa je bil z zaostankom slabih osmih stotink Lewis Hamilton, ki je tako ostal brez 50. "pole positiona" kariere. Vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva je v prvem hitrem krogu naredil napako, na koncu pa ga je onemogočila nesreča Kvjata.

Mercedes je torej po ponesrečeni dirki v Singapurju in po nekaj težavah, ki jih je imel tudi danes, spet na vrhu. V drugi štartni vrsti bosta Valtteri Bottas (Williams) in zmagovalec zadnje letošnje dirke v Singapurju Sebastian Vettel (Ferrarj). 14. dirka letošnjega svetovnega prvenstva se bo v nedeljo začela ob 7. uri. Prenos bo na TV SLO 2 in na MMC-ju.