Lewis Hamilton je bil ta konec tedna v Suzuki nepremagljiv. Do konca so še štiri dirke, Hamilton pa ima kar 67 točk prednosti pred Vettlom. Foto: Reuters
Hamilton je dirko v Suzuki začel z najboljšega štartnega položaja in vodil do cilja. Foto: EPA
Hamilton po zmagi v Suzuki tik pred petim naslovom
Hamilton: Zakaj ne delajo več takšnih stez?

Hamilton in Bottas sta 17. dirko letošnje sezone svetovnega prvenstva začela iz prve štartne vrste in na suhi stezi do konca nadzirala položaj. Drugo mesto Bottasa je sicer ogrožal Max Verstappen, vendar Renaultov motor na koncu enostavno ni bil dovolj konkurenčen Mercedesovemu. Verstappen je sicer dobil kazen petih sekund, ker je s steze izrinil Kimija Räikkönena (5. mesto).

Vettel trčil s Verstappnom
Uvodni krogi so bili precej razburljivi, na stezo je moral po trčenju Kevina Magnussena in Charlesa Leclerca varnostni avtomobil, v osmem krogu pa je Sebastian Vettel trčil z Maxom Verstappnom. Vettla je zavrtelo, padel je s šestega na predzadnje mesto. Nemec, ki bi teoretično še lahko ogrozil nov Hamiltonov naslov svetovnega prvaka, je bil na koncu šesti, za uteho mu ostaja tudi najhitrejši krog dirke.

"V tistem zavoju pač ne moreš prehitevati. Pustil sem mu dovolj prostora, celo umikal sem se mu, ampak me je zadel," je incident s Vettlom pojasnil Verstappen.

71. Hamiltonova zmaga kariere
Boj za naslov prvaka je bolj kot ne odločen, saj Vettel za Hamiltonom zaostaja že 67 točk. Hamilton je zmagal 71. v karieri (do rekorda Michaela Schumacherja ga loči še 20 zmag), devetič v letošnji sezoni in petič zapored. Na dirkališču v Suzuki, ki je eno njegovih najljubših, je zmagal že četrtič v zadnjih petih letih. Letos je bil res izjemno prepričljiv, saj je bil najhitrejši tudi na vseh treh prostih treningih in v sobotnih kvalifikacijah. Mercedes je na drugi dirki zapored slavil dvojno zmago, a v Sočiju je moral Bottas na koncu prepustiti zmago Hamiltonu.

Vreme je bilo v Suzuki danes lepše kot v prejšnjih dveh dneh: sončno, temperatura pa 28 stopinj.

Naslednja dirka bo čez dva tedna v Austinu (VN ZDA), Hamilton pa lahko tudi teoretično zagotovi ubrani naslov prvaka.