Lewis Hamilton je zmagal šestič na zadnjih sedmih dirkah in 49. v karieri. Foto: EPA
Lewis Hamilton
Veselje po prihodu v cilj. Foto: EPA
Britanec je vodil od štarta do konca. Foto: EPA
Hamilton še povečal prednost pred Rosbergom

Hamiltonov moštveni kolega pri Mercedesu Nico Rosberg je imel nekaj tehničnih težav in moral zaradi tveganega prehitevanja Verstappna tudi na kazenski postanek v bokse, tako da je končal tik pod zmagovalnim odrom. V boksih se se je zadržal celo tri sekunde več od predvidenih petih sekund zaradi pokvarjene štoparice v taboru Mercedesa.
Rosberg je najboljši položaj iz kvalifikacij zapravil že na štartu, ko je padel na četrto mesto. Pnevmatike so se mu zavrtele v prazno v drugi in tretji prestavi in izgubil je nekaj hitrosti. Ko je poskušal popraviti zamujeno, je z agresivno vožnjo spravil Verstappna v izletno cono. "Izrinil me je s steze," se je po radijski zvezdi pritoževal mladi nizozemski zvezdnik. Nemec je seveda menil drugače - da je kazen prejel neupravičeno.

Red Bull skočil pred Ferrari
Oba Red Bulla sta bila na stopničkah prvič po več kot letu dni, na peto in šesto mesto pa sta se uvrstila Ferrarijeva dirkača Sebastian Vettel in Kimi Räikkönen. Red Bull se je tako prebil pred Ferrari na drugo mesto v konstruktorskem seštevku.

Za svetovnega prvaka Hamiltona je bila to že 49. zmaga v karieri, z njo pa je še povečal naskok v seštevku SP-ja. Zdaj ima 19 točk več kot Rosberg. "Štart je bil odličen, moja ekipa je poskrbela, da je bil dirkalnik odlično uravnotežen. Danes je bilo pomembno ostati zbran, predvsem pa ne delati napak," je delo ekipe pohvalil Britanec. "Vesel sem, da sem zmagal za Mercedes na njegovem terenu. Navsezadnje sem del ekipe že od 13. leta."
Sezona se bo po poletnem premoru nadaljevala 28. avgusta v Belgiji.