Lewis Hamilton je z 61. zmago v karieri prednost pred Sebastianom Vettlom povišal že na skoraj 60 točk. Foto: Reuters
Nov odstop Vettla

Vettel, ki je štartal z drugega štartnega mesta, dirke ni začel najbolje, motor ni imel prave moči, imel je težave s pogonskim agregatom. Nemec je moral posledično odstopiti že po nekaj krogih.

V zadnjem času se je vse zarotilo proti Vettlu: na VN Singapurja je odstopil že v prvem krogu, na VN Malezije je štartal z najslabšega položaja, danes pa nova ničla. Ferrari se je moral zadovoljiti le s petim mestom Kimija Räikkönena.

Na ozki in zaviti stezi v Suzuki se je Lewis Hamilton (Mercedes) medtem odpeljal zanesljivi osmi zmagi v letošnjem svetovnem prvenstu (61. v karieri) naproti. Za njim sta v cilj prišla oba Red Bulla: drugo mesto je osvojil Max Verstappen, tretjega Daniel Ricciardo.

Vse kaže, da bo Hamilton, ki je zmagal četrtič na zadnjih petih preizkušnjah, četrtič postal svetovni prvak, saj je prednost pred Vettlom v skupnem seštevku povišal na 59 točk. "Samo sanjal sem lahko o takšni prednosti, a ne bi rekel, da sem že na pragu naslova, saj je v igri še sto točk. Ferrari je bil vso sezono zelo hiter, a pomembna je zanesljivost materiala. Svoji ekipi se moram zahvaliti za izjemno delo," je komentiral Hamilton.

Na koledarju so do konca sezone še štiri dirke. Konstruktorski naslov bo že čez dva tedna v Austinu Mercedesov, če Ferrari ne bo osvojil vsaj 17 točk več od Mercedesa.