Nico Rosberg je v petek postavil najhitrejši čas 7-kilometrskega kroga v Spaju. Foto: Reuters
Rosberg kljub nesreči najhitrejši

Rosberg je obakrat slavil pred moštvenim kolegom in vodilnim v skupnem seštevku Britancem Lewisom Hamiltonom, tretji pa je bil obakrat Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), lanski zmagovalec te razgibane preizkušnje.

Rosberg: Izkušnaj ni bila prijetna
Rosbergu je sicer na drugem treningu pri 320 km/h razneslo pnevmatiko, a jo je odnesel brez prask. Nemec je izgubil nadzor nad vozilom, k sreči pa ni zletel v zaščitne ograje. "Izkušnja ni bila prijetna. Obrata za 360 stopinj pri 320 km/h ali pa 200 km/h ne pričakuješ. K sreči nisem zadel ograj," je razložil Rosberg, ki je povzročil prvo popoldansko rdečo zastavo, "krivec" za drugo je bil Šved Marcus Ericsson, ki je izgubil nadzor nad svojim Sauberjem in končal v zaščitni ograji. Ericsson se ni poškodoval, kot tudi ne Venezuelec Pastor Maldonado, ki se je že zjutraj zaletel v zaščitne ograje.

Kazen za Alonsa in Buttona
Tretji v skupnem seštevku Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) je osvojil peto in deseto mesto. Dirkača McLarna Fernando Alonso in Jenson Button pa sta zamenjala motorja pri njunih dirkalnikih, tako da bosta nedeljsko dirko začela z zadnjih dveh mest.

Kvalifikacije bodo v soboto ob 14.00, dirka pa v nedeljo ob isti uri. Obakrat prenos na TVS 2 in na MMC-ju.