Moštvo Aston Martin Red Bull Racinga je prekršilo pravilo o uporabi novih delov motorja. Zaradi kazni je Avstralcu najboljši čas 1. prostega treninga bolj v slabo tolažbo. Foto: EPA

Ricciardu so mehaniki pri njegovem red bullu pripravili avtomobil z novimi deli motorja, kar ni dovoljeno. Zato bo na nedeljski dirki startal z zadnjega startnega položaja.

Avstralec je bil na treningu sicer le za štiri tisočinke sekunde hitrejši od Britanca Lewisa Hamiltona v mercedesu, tretje mesto je zasedel njegov moštveni kolega, Nizozemec Max Verstappen. Vodilni v seštevku svetovnega prvenstva Nemec Sebastian Vettel je bil četrti.

Verstappen 26 tisočink pred Hamiltonom

Popoldanski trening pa je z rekordom dirkališča 1:13,085 dobil Verstappen pred Hamiltonom in Fincem Valtterijem Bottasom. V soboto dirkače čaka še en prosti trening ter kvalifikacije. Dirka bo v nedeljo ob 15.10. Predlansko zmago brani Hamilton.