Nico Rosberg pred letošnjo sezono svetovnega prvenstva dirke v formuli ena nikoli ni končal višje od šestega mesta. Foto: Reuters

V tem trenutku zelo uživam, saj lahko dirkam z dirkalnikom, ki mi omogoča dobro izhodišče za nedeljske dirke, in tako imam tudi možnosti za zmago. To je vsekakor nekaj posebnega, prav tako kot tudi samozavest, ki jo imamo pred vsakim dirkaškim koncem tedna. Vse to le še stopnjuje užitek.

Lewis Hamilton v Interlagosu 2008
Lewis Hamilton je takole 2. novembra 2008 v Interlagosu prečkal ciljno črto in strl srca brazilskim ter Ferrarijevim navijačem, ki so že slavili naslov Felipeja Masse. Britanec je v zadnjih zavojih prehitel Tima Glocka, se uvrstiti na 5. mesto in osvojiti dovolj točk, da je na koncu za le točko osvojil svoj edini naslov svetovnega prvaka. Leto prej ga je na istem prizorišču izgubil proti Kimiju Räikkönenu. Foto: EPA

Mercedesa v dirkaškem seštevku na vrhu loči le 22 točk. Do konca sezone jih je na voljo še 175, še posebej zanimivo bo na zadnji dirki v Abu Dabiju, kjer se bodo štele dvojne točke, tako da bo zmagovalec pobral velikih 50 točk, 14 več od drugo- in kar 20 več od tretjeuvrščenega dirkača.

Vseeno pa vodilni Rosberg priznava, da izkušenj iz boja za naslov svetovnega prvaka praktično nima, in meni, da ima pri tem njegov moštveni kolega prednost, saj se je v preteklosti že večkrat boril za naslov najboljšega v kraljici motošporta.
Osredotoča se predvsem nase
Hamilton je leta 2007 naslov prvaka v svoji krstni sezoni zapravil na zadnji dirki sezone v Interlagosu, ko mu ga je pred nosom odnesel Kimi Räikkönen, leto pozneje si je svoj edini naslov do zdaj priboril v predzadnjem zavoju sklepne dirke, ko je prehitel Tima Glocka, in ga speljal Felipeju Massi. "Lewisu utegnejo te izkušnje pomagati v boju za letošnji naslov, a s tem se ne obremenjujem. Namreč, osredotočen sem le nase," je priznal Rosberg in nadaljeval: "Lewis je zelo srdit tekmovalec, ima svoje prednosti in slabosti. Vseeno me te ne zanimajo, saj se osredotočam predvsem nase in na svoje delo, ki ga želim opraviti karseda dobro. V tem trenutku zelo uživam, saj lahko dirkam z dirkalnikom, ki mi omogoča dobro izhodišče za nedeljske dirke, in tako imam tudi možnosti za zmago. To je vsekakor nekaj posebnega, tako kot je tudi samozavest, ki jo imamo pred vsakim dirkaškim koncem tedna. Vse to le še stopnjuje uživanje."
Do letos najboljši šesti
Rosberg je svojo pot v elitnem razredu motošporta začel leta 2006 pri Williamsu, od leta 2010 pa je član Mercedesa, s katerim je leta 2012 v Šanghaju dobil tudi prvo dirko. Do danes je nanizal sedem zmag, na oder za zmagovalce se je uvrstil 22-krat. "Na vsaki dirki imam v mislih zgolj prvo mesto. Tudi v Monzi sem razmišljal le o tem: doseči dober štartni položaj v kvalifikacijah, dober štart in tako naprej. Na koncu se ni izšlo, zato se že zelo veselim naslednje dirke v Singapurju. Tja se vračam optimističen. Vsekakor grem po zmago, ne le po lep izkupiček točk," je še dejal 29-letnik iz Wiesbadna, ki je do letos svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem prvenstvu formule ena dosegel lani, ko je sezono končal na šestem mestu. Med letoma 2009 in 2011 je bil trikrat sedmi.