Sebastian Vettel je v Interlagosu vknjižil deveto zaporedno zmago v letošnji sezoni in 39. v karieri. Foto: Reuters

Pravzaprav sem kar nekoliko žalosten, da je sezone že konec. Dirkalnik je bil fenomenalen in iz dirke v dirko je bil boljši. Konec dirke je bil zaradi deževja nekoliko težji, a na vse skupaj sem zelo ponosen.

Sebastian Vettel
Dirko je najbolje začel Nico Rosberg, ki je izkoristil Vettlov boj z Alonsom in smuknil v vodstvo. Foto: Reuters
Sebastian Vettel, Mark Webber in Fernando Alonso
Takole sta Sebastian Vettel in Fernando Alonso na zmagovalnem odru s šampanjcem zalila Marka Webbra, ki je odpeljal zadnjo dirko F1 v svoji karieri. Že dalj časa je namreč znano, da bo 37-letni Avstralec po letošnji sezoni zapustil karavano formule ena. Foto: Reuters
Felipe Massa
Felipe Massa, ki se je z dirko v rodni Braziliji poslovil od Ferrarija, je pred nedeljsko preizkušnjo v Interlagosu takole fotografom poziral s svojo družino. Foto: Reuters
Odmevi po dirki za VN Brazilije
Vettlov sanjski zaključek sezone v Interlagosu

Sezona 2013 je tako končana. Novi stari svetovni prvak je Vettel, ki si je četrti zaporedni naslov zagotovil že na dirki za VN Indije. Konstruktorski naslov je pripadel njegovemu moštvu Red Bull, drugo mesto pa si je v konstruktorskem seštevku v nedeljo v Interlagosu zagotovil Mercedes, ki je prek Nica Rosberga in Lewisa Hamiltona zbral dovolj točk, da je odbil napade Ferrarija.

Vettel le za krog izgubil vodstvo
Fernando Alonso je na štartu takoj napadel svetovnega prvaka Vettla, ki je Špančev napad zlahka odbil, a tudi izgubil boj z Nicom Rosbergom, ki ga je prehitel po notranji strani, medtem ko je Alonsa prehitel Lewis Hamilton. Kljub vsemu sta najboljša dirkača letošnje sezone že v drugem krogu stvari postavila na svoje mesto - Vettel je ukanil Rosberga in povedel, Alonso pa je prehitel oba mercedesa in zapeljal na 2. mesto. Že v 4. krogu je dirko končal v zadnjem času odlični Romain Grosjean, ki je zaradi eksplozije motorja svoj dirkalnik parkiral ob progi.

Webber švignil pred Alonsa
V 13. krogu je Alonsa na drugem mestu s pomočjo sistema KERS v štartno-ciljni ravnini prehitel Mark Webber in takoj začel lov na vodilnega Vettla, ki je imel v 15. krogu pred moštvenim kolegom že več kot 10 sekund prednosti. Webbrov prvi postanek je trajal nekoliko dlje kot po navadi, zato je na stezo zapeljal za Alonsa, ki ga je znova prehitel že nekaj zavojev pozneje. Avstralca je Španec večkrat napadel, a se je 37-letni veteran vselej ubranil.

Masso doletela kazen vožnje skozi bokse
Ob koncu 34. kroga je boj za 4. mesto med Felipejem Masso in Hamiltonom dobil zadnji, saj je bil Brazilec zaradi prečkanja črte, ki označuje uvoz v bokse, kaznovan z vožnjo skoznje. Kazen svetovnega podprvaka iz sezone 2008 seveda ni niti najmanj navdušila. Po radijski zvezi je jasno izrazil svoje nestrinjanje z odločitvijo komisije Mednarodne avtomobilistične zveze. Po točno polovici dirke je imel Vettel 11,9 sekunde prednosti pred Webbrom, tretji je bil Alonso, četrti Hamilton.

Napaka v boksu in dolg postanek Vettla
V Sao Paulu je vseskozi grozilo deževje, v 42. krogu so na dirkališče padle prve kaplje dežja, dirkači so se po nove gume namenili v 48. krogu. Čeprav se je Vettlu povsem ponesrečil postanek, saj mehaniki niso imeli pripravljenih ustreznih gum, je nazaj na stezo zapeljal kot vodilni. Webber, ki je opravil postanek takoj za njim, je zaostanek prepolovil. Alonso, ki je imel mehkejše gume od red bullov, je na tretjem mestu vozil izjemno hitro, vknjižil je tudi najhitrejši krog. Medtem je kazen vožnje skozi bokse po Massi doletela še Hamiltona, saj je po mnenju FIE povzročil nesrečo z Valtterijem Bottasom.

Do konca dirke se vrstni red, kakor tudi vreme, ni več spremenil. Vettel se je veselil 13. zmage v sezoni, Webber se je od formule ena poslovil z drugim mestom v Interlagosu, Mercedes pa je za šest točk ubranil drugo mesto v konstruktorskem seštevku pred Ferrarijem.