Max Verstappen je suvereno dobil dirko za VN Mehike. Foto: Reuters

Dirka je bila grozljiva, dobro sem jo začel, dobro sem dirkal, potem pa ne vem, kaj se je zgodilo. Oba z Valtterijem sva imela težave. Enostavno sem zelo hvaležen Bogu. Brez trdega dela in podpore družine me danes ne bi bilo tukaj.

Lewis Hamilton
Takole je po dirki navijače pozdravil novopečeni svetovni prvak. Foto: Reuters

Za uspeh je bil ključen dober štart. Če sem povsem iskren, sinoči nisem najbolje spal. Vsi so svoje delo opravili z odliko, ves čas smo imeli prave gume, vse se je izšlo po načrtu.

Max Verstappen
Sebastian Vettel bo na novi naslov svetovnega prvaka, prvega po letu 2013, moral počakati še vsaj leto dni. Foto: EPA
Hamilton: Prehitel sem Vettla, ki je imel letos boljši dirkalnik

21-letnemu Nizozemcu, ki je dosegel peto zmago v karieri in drugo zapored v Mehiki, je pozornost ukradel Lewis Hamilton, ki je osvojil že peti naslov svetovnega prvaka v kraljici motošporta in se na večni lestvici po številu naslovov izenačil z legendarnim Argentincem Juanom Manuelom Fangiem. Zdaj je pred njim le še Michael Schumacher s sedmimi naslovi.

Hamilton je storil dovolj za potrditev novega naslova, mehiško preizkušnjo je ob drugem mestu Vettla sklenil na četrtem mestu. Britanec, ki je letos dobil devet dirk, je dirkal pametno.

Ni se brezglavo spuščal v dvoboje v iskanju boljše uvrstitve, edino napako si je pravzaprav privoščil ob koncu štartno-ciljne ravnine v 48. krogu, ko se mu zaradi blokiranja gum ob zaviranju ni posrečil napad na Daniela Ricciarda.

"Dirka je bila grozljiva, dobro sem jo začel, dobro sem dirkal, potem pa ne vem, kaj se je zgodilo. Oba z Valtterijem (Bottasom) sva imela težave. Enostavno sem zelo hvaležen Bogu. Brez trdega dela in podpore družine me danes ne bi bilo tukaj," je po osvojitvi petega naslova svetovnega prvaka (2008, 2014, 2015, 2017 in 2018) dejal Hamilton.

Smola za Ricciarda, že osmi odstop
Dirka sicer ni postregla z razburljivimi trenutki, Verstappen, ki je svoj krstni "pole" v karieri v soboto zgrešil za pičlih 26 tisočink sekunde, je že na štartu prevzel vodstvo in ga zadržal do konca dirke. Dirkači so imeli med dirkanjem sicer silne težave s preveliko obrabo gum, še posebej novopečeni svetovni prvak Hamilton, ki je zaradi stanja svojih gum moštvu neprestano bentil po radijski zvezi. Tudi ostali so se sicer spopadali z enakimi težavami. Ricciardo, ki si je po odličnih sobotnih kvalifikacijah obetal veliko od dirke, je moral svoj dirkalnik zaradi težav s pogonskim sklopom devet krogov pred koncem parkirati ob stezi. To je bil že njegov osmi odstop v letošnji sezoni.

Verstappen mirno do zmage
Zaradi Ricciardovih težav z dirkalnikom so se pri Red Bullu ustrašili, da bo podobna usoda doletela tudi vodilnega Verstappna, a je ta relativno mirno zadržal prednost pred najbližjimi zasledovalci in prvi prečkal ciljno črto dirkališča bratov Rodriguez. Dirkač iz Hasselta je dobil zadnji dve dirki v mehiški prestolnici. "Občutek je neverjeten. Za uspeh je bil ključen dober štart. Če sem povsem iskren, sinoči nisem najbolje spal. Vsi so svoje delo opravili z odliko, ves čas smo imeli prave gume, vse se je izšlo po načrtu. Res škoda, da Daniel (Ricciardo) dirke ni končal, na odru za zmagovalce sva želela stati oba," je po zmagi dejal Verstappen, ki je bil tik pred tem, da novega svetovnega prvaka prehiti za krog.

Sezona formule ena se bo nadaljevala v Južni Ameriki, kjer bo na kultnem Interlagosu v Sao Paulu 11. novembra na sporedu dirka za VN Brazilije.