Nico Rosberg je drugič zmagal na VN Kitajske. Prvič mu je to uspelo pred štirimi leti. Foto: Reuters
Rosberg v Šanghaju do šeste zaporedne zmage

Drugi je bil Sebastian Vettel v Ferrariju, ki je zaostal kar 38 sekund, tretji pa Daniil Kvjat, s čimer je dirkač Red Bulla prvič letos stopil na zmagovalni oder. Rosberg ima v skupnem seštevku že 36 točk prednosti pred svetovnim prvakom Lewisom Hamiltonom, ki je bil tokrat sedmi.

Ricciardu razneslo pnevmatiko
Rosberga je na štartu prehitel Daniel Ricciardo (Red Bull), vendar je Nemec hitro spet prevzel vodstvo, prvič menjal pnevmatike v 21. krogu in vozil svojo dirko. Ricciardu je v četrtem od 56 krogov razneslo zadnjo levo pnevmatiko (na stezo je moral varnostni avto) in je zdrsnil iz deseterice. Dirko, ki je bila zelo dinamična in z veliko prehitevanji, je vseeno končal tik pod odrom, na četrtem mestu.

Ferrarija trčila med seboj
Ferrarijeva dirkača sta v štartni ravnini trčila med seboj, Räikkönen pa je zdrsnil na predzadnje mesto. Vettel je odlično nadaljeval in si privozil drugo mesto. Lewis Hamilton je dirko začel z zadnjega štartnega mesta, kar petkrat je moral opraviti postanek, tako da više od sedmega mesta ni mogel.

Rosberg v elitni družbi
Nico Rosberg je imel že dvajset krogov pred koncem 45 sekund prednost pred prvim zasledovalcem. Zmagal je sedemnajstič na dirkah za veliko nagrado, drugič na Kitajskem. Če štejemo še lansko sezono, je nanizal že šest zmag, kar je do zdaj uspelo le trem dirkačem (Vettel, M. Schumacher, Ascari). Rekord je devet zmag zapored (Vettel 2013, Ascari 1952/53).
"Danes je veliko prezgodaj, da bi se lahko pogovarjali o kakšnem naslovu prvaka. Lewis ne zaostaja veliko, dobrih 30 točk je majhna prednost, saj je skorajda še vse prvenstvo pred nami, še veliko bo bojev in negotovih tekem. Zahvala za tako prepričljivo zmago, ki sem jo tokrat dosegel, gre tudi celotni ekipi, ki je pripravila dober dirkalnik in tudi med dirko nismo imeli težav," je bil zadovoljen Rosberg.