Formula 1
slice
Rosbergu prvi, Hamiltonu pa drugi trening v Maleziji
Srebrni puščici pred rdečima poskočnima konjičkoma, 30. september 2016 ob 10:05 Voznika moštva Mercedes sta dominirala na petkovih prostih treningih v Sepangu. Na prvem je bil najhitrejši Nico Rosberg, na drugem pa Lewis Hamilton.
7
V koledarju sezone 2017 so še tri dirke pod vprašajem
29. september 2016 ob 12:49 Mednarodna avtomobilistična zveza je objavila koledar dirk za sezono 2017, ko naj bi bilo na sporedu 21 dirk.
Schumacherjev odvetnik: Michael ne more niti stati
20. september 2016 ob 10:45 Odvetnik Michaela Schumacherja je na sodišču v Nemčiji poudaril, da 7-kratni svetovni prvak v formuli ena ni sposoben hoditi, kot je to navedla nemška revija Bunte.
18. september 2016 ob 15:58 Nico Rosberg je dobil taktični boj in zmagal na dirki F1 za VN Singapurja v Marina Bayu. Drugi je bil Daniel Ricciardo, tretji Lewis Hamilton.
Rosberg s čudežnim krogom pol sekunde pred tekmeci
17. september 2016 ob 16:15 Nico Rosberg (Mercedes) je dobil kvalifikacije pred dirko formule ena za VN Singapurja v Marina Bayu. Drugi je bil z zaostankom več kot pol sekunde Daniel Ricciardo v Red Bullu.
Rosberg najhitrejši na petkovih treningih v Singapurju Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je postavil najhitrejši čas petkovih prostih treningov pred nedeljsko dirko voznikov formule ena za VN Singapurja v Marina Bayu.
10
Formula ena bo prodana; novi lastnik za zdaj ob 3,91 milijarde evrov Formula ena bo dobila novega lastnika. Bernie Ecclestone je že razkril, da ga novi lastnik Liberty Media želi obdržati v tem športu.
55
Rosberg v Monzi še malce stopil Hamiltonovo prednost Nico Rosberg je dobil dirko F1 za VN Italije v Monzi. Lewis Hamilton je bil drugi, Sebastian Vettel pa tretji.
58
Hamilton v Monzi ob bok Senni in Fangiu Kvalifikacije pred dirko za VN Italije je na eni izmed klasičnih stez formule ena v Monzi dobil Lewis Hamilton. Skoraj pol sekunde je bil Britanec hitrejši od moštvenega kolega Nica Rosberga.
23
Mercedes prevladuje tudi v Monzi - prvi trening Rosbergu, drugi Hamiltonu Na obeh prostih treningih dirkačev formule ena pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v Monzi sta bila znova v ospredju dirkača Mercedesa.
9
Räikkönen in Vettel jezna na nevarnega Verstappna "Če se Max ne bo umiril in spremenil, bo slej kot prej udeležen v hudi nesreči," je o Maxu Verstappnu po nedeljski dirki za VN Belgije dejal Ferrarijev dirkač Kimi Räikkönen.
48
Rosberg zanesljivo zmagal, razburljivo v ozadju Nico Rosberg je dobil dirko formule ena za VN Belgije, Lewis Hamilton pa je iz ozadja prišel do 3. mesta, s čimer ostaja vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.
115
Prvi Rosberg, zadnji Hamilton, zgodovino pa piše Verstappen Nemec Nico Rosberg je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljskim VN-jem Belgije v Spa-Francorchampsu, vendar je še bolj nase opozoril drugouvrščeni Max Verstappen, ki je spisal zgodovino.
25
Prvi dan po premoru pripadel Rosbergu in Verstappnu Po enomesečnem premoru se z dirko za VN Belgije vrača karavana formule ena. Petkova treninga v Spa Francorchampsu sta pripadla Nicu Rosbergu in Maxu Verstappnu.
7
Hamilton slavil, Rosberg po kazni pod zmagovalnim odrom Na dirki formule ena za VN Nemčije v Hockenheimu je četrtič zapored zmagal vodilni v SP-ju Lewis Hamilton. Drugo mesto je zasedel Daniel Ricciardo, tretje pa Max Verstappen.