Formula 1
slice
Hamilton na drugem treningu stvari postavil na svoje mesto
Alonso dokazal, da ima Ferrari hitrost, 18. april 2014 ob 09:59 Lewis Hamilton (Mercedes) je bil v Šanghaju najhitrejši na petkovem treningu pred VN Kitajske. Dvig forme je prikazal Ferrari.
25
17. april 2014 ob 14:18 V nedeljo bo na sporedu četrta dirka F1 v letošnji sezoni, dirka za VN Kitajske. Znova se ponavlja vprašanje: lahko kdo ogrozi mercedesa, Lewisa Hamiltona in Nica Rosberga?
Bottas prevzema finsko štafetno palico v F1
16. april 2014 ob 15:59 "Še do pred kratkim nisem vedel, da je v enem letu v formuli ena tako dozorel," je o dirkaču F1 Valtteriju Bottasu dejal Williamsov šef zmogljivosti dirkalnika Rob Smedley.
Uradno: Ricciardo ostal brez uvrstitve v Melbournu
15. april 2014 ob 14:01 Mednarodna avtomobilistična zveza je v torek zavrnila pritožbo Red Bulla in tudi uradno potrdila diskvalifikacijo Daniela Ricciarda na dirki F1 za VN Avstralije.
Kriza Ferrarija odnesla Domenicalija
14. april 2014 ob 12:43 Stefano Domenicali je po šestih letih odstopil z mesta vodje Ferrarija, je tudi uradno potrdilo slavno moštvo formule ena.
Pri Red Bullu še upajo na vrnitev točk iz Melbourna Pri Red Bullu so prepričani, da so z novimi dokazi zgradili dovolj trden zagovor, s katerim želijo svojemu dirkaču F1 Danielu Ricciardu vrniti uvrstitev z uvodne dirke v Avstraliji.
9
Todt bo še enkrat razmislil o dvojnem točkovanju, ki mu Lauda ostro nasprotuje Predsednik Mednarodne avtomobilistične zveze Jean Todt je razkril, da bodo morali v zvezi najverjetneje še enkrat razmisliti o dvojnem točkovanju na zadnji dirki letošnje sezone v formuli ena.
14
V Mercedesovo prednost bo Red Bull zarezal v Evropi "Najpomembneje je, da nam Mercedes v prvi tretjini sezone ne uide preveč," je dejal Red Bullov Christian Horner. Njegova ekipa za Mercedesom v skupnem seštevku F1 zaostaja za 76 točk.
7
"Moštveni ukazi prinašajo slabo voljo in - poražence" "Moštveni ukazi so pogubni za spektakel, zato menimo, da je treba dirkačem dovoliti dirkati," je prepričan izvršni direktor F1 moštva Mercedes, Paddy Lowe.
16
Alonso: Ne morete reči, da sem pozabil dirkati! "To je bila zares izvrstna dirka, ki je z Nicom nisva imela že vse od dni, ko sva tekmovala v gokartih," je po zmagi na nedeljski dirki za VN Bahrajna dejal Lewis Hamilton.
24
Zakaj je bilo včasih vse bolje? In zakaj je to napačna predstava. V svetu formule ena se vse spreminja. Svetovni prvaki, dominantna moštva, tehnologija, zvoki motorja ... Le eno komponenta je skozi čas večinoma stalna - negodovanje navijačev.
74
Video: Hamilton zadržal Rosberga in slavil v Manami Tudi tretjo dirko sezone v formuli ena, VN Bahrajna, je dobil dirkač Mercedesa. Lewis Hamilton je zmagal drugič zapored, Nico Rosberg je bil drugi, tretji Sergio Perez (Force India).
192
Mercedesa iz prve vrste, Vettel brez 3. dela kvalifikacij Nico Rosberg je bil najhitrejši v kvalifikacijah VN Bahrajna in je kolegu iz Mercedesa Lewisu Hamiltonu preprečil, da bi tretjič zapored osvojil najboljši štartni položaj.