Ryan Getzlaf je takole ukanil Chrisa Osgooda in v 23. minuti popeljal Anaheim v vodstvo. Foto: EPA
Boston Bruinsi so se izpadu izognili drugič zapored. Foto: EPA

Anaheim si je v drugi tretjini priigral dva zadetka prednosti (Getzlaf, Perry) in po zaslugi Jonasa Hillerja (38 obramb) zadržal nalet Detroita. Švicarski vratar je klonil le 2:25 pred koncem (Franzen), v zadnji sekundi pa je preprečil podaljšek po strelu Mariana Hosse.

"Na zadnji tekmi smo igrali pod vsako kritiko, zato smo bili tokrat še posebej nabrušeni," je povedal Ryan Getzlaf, ki je dosegel najmanj dve točki na zadnjih petih od sedmih tekem. Razmerje v strelih na gol je bilo 28:39, v zadnji tretjini 6:18.

Boston, ki se je drugič zapored izognil izpadu, je v Carolini že po 5 minutah vodil z 2:0. Tim Thomas je zbral 31 obramb, vse dvome o zmagovalcu pa je v 39. minuti z zadetkom za 4:1 končal igralec tekme Chuck Kobasew. Razmerje v strelih na gol je bilo 33:19.

Odločilni tekmi bosta na sporedu v četrtek.