Tukka Rask je v vratih Bostona polovil večino strelov Rangersov. Foto: Reuters

Boston je v sezoni 2010/11 nato tudi osvojil naslov prvakov. Bruinsi so se v prvi tretjini znašli v zaostanku, potem ko je Dan Girardi dosegel gol ob igralcu več, a jih je v igro prav tako ob igralcu več na začetku druge tretjine s svojim četrtim golom v končnici vrnil 22-letni Torey Krug. Nato je tehtnico dokončno na domačo stran z dvema zadetkoma nagnil Gregory Campbell. "Bila je težka serija. Igrali so zares trdo, zelo so nam podobni," je dejal Campbell.

Pomagalo ni niti 41 obramb Howarda
S 4:1 je slavil tudi Chicago in skupni izid v zmagah proti Detroitu znižal na 2:3. Dva zadetka je dosegel Andrew Shaw, ključnega za vodstvo z dvema goloma prednosti za 3:1 pa Jonathan Toews, ki je tako prekinil svojo strelsko sušo v končnici. Domače je v vodstvo po odbitku povedel Bryan Bickell, prav tako po odbitku je izenačil Daniel Cleary. V gostujočih vratih je blestel Jimmy Howard s kar 41 obrambami.

"Morali smo igrati obupano in tvegati, bila je zelo pomembna tekma. Fantje so nastopili agresivno, to moramo ponoviti v šesti tekmi," je dejal eden izmed junakov Shaw.