Chicago se je znašel v hudih škripcih. Foto: Reuters

Vladimir Tarasenko je ob koncu druge tretjine s svojim drugim golom na tekmi izničil vodstvo Blackhawksov, v razmiku dobrih treh minut na začetku zadnjega dela pa sta zadela še Jaden Schwartz in Alexander Sten. Upanje je Chicagu v 55. minuti povrnil Duncan Keith, vendar se je na koncu izkazal Brian Elliott, ki je skupaj zbral 39 obramb.

St. Louis, ki je v zadnjih treh letih izpadel vselej v prvem krogu, je na pragu prvega konferenčnega polfinala po letu 2012. Takrat je Chicago tudi zadnjič izgubil dve zaporedni domači tekmi v končnici.

Nedotaknjena mreža Anaheima
Vrnitev je napovedal Anaheim, ki je po dveh nepričakovanih porazih v svoji dvorani tokrat slavil v Nashvillu s 3:0. V prvi tretjini je zadel Jamie McGinn, za nedramatičen konec pa sta v drugi tretjini poskrbela Rickard Rakel in Chris Stewart. Frederik Andersen je ustavil 27 strelov.

Pittsburgh vrnil udarec
Tudi na Vzhodu sta tekmi minili v znamenju gostov. Pittsburgh se je maščeval New York Rangersom za poraz na prejšnji tekmi in si z zmago s 3:1 povrnil prednost domačega ledu. Zmagoviti zadetek je v 45. minuti dosegel Matt Cullen, zmago pa je 13 sekund pred koncem potrdil Kris Letang.

Detroit pred izpadom
Zmago od napredovanja v polfinale je Tampa, ki je s 3:2 slavila v Detroitu. Tri minute pred koncem je Strelam zmago zagotovil Ondrej Palat. Pri vseh treh zadetkih je bil podajalec Jonathan Drouin.