KAC Celovec
Ivo Jan, Gradec
Ivo Jan je z Gradcem še vedno na zadnjem mestu Lige Ebel. Foto: MMC RTV SLO

Zmaji tako ostajajo pri dveh zmagah, medtem ko so Celovčani v statistiko vpisali že šesto.

Hebar v vratnico, Hundertpfund v polno
Olimpija je obetavno začela srečanje, tako da je Andrej Hebar zadel vratnico. Nato pa so gostje v 10. minuti povedli. Izključen je bil Boštjan Groznik, ob prednosti igralca več je sprožil Oliver Setzinger, vratar Olivier Roy je odbil plošček, a le do Thomasa Hundertpfunda, ki je zatresel nebranjeni del mreže.

Projektil Walkerja pod prečko za 2:0
Izid prve tretjine je v 14. minuti postavil Luke Walker, ki je po napaki Fabiana Scholza oddrsal v protinapad, nato pa s strelom pod prečko matiral Roya.

Chaput pristreljal priključek
Olimpija je v 35. minuti znižala zaostanek. Po izključitvi Setzingerja je Sotlar prodrl v tretjino gostov, nato podal na modro črto, kjer je Scholz podaljšal do Stefana Chaputa. Kanadčan je silovito sprožil in poslal plošček pod prečko vratarja Pekke Tuokkole. To je bil njegov drugi zadetek v letošnji sezoni, potem ko je prejšnjo nedeljo zadel v Znojmu.

Desantis izkoristil številčno prednost
Tekma se je dokončna prelomila v 43. minuti. Pri Olimpiji je bil izključen tokrat slab Scholz, kar so gostje hitro izkoristili. Thomas Koch je namreč na modri črti našel Jasona Desantisa, ki je ukanil Roya. Olimpija je imela nato dvakrat številčno prednost, a je ni izkoristila. Končni izid je v 59. minuti po podaji Hundertpfunda izza vrat postavil Jonas Nordqvist. Razmerje strelov 29:26 za goste.
"Izgubili smo proti eni izmed najboljših ekip v Ligi Ebel. Ta poraz ni sramota. Imeli smo nekaj priložnosti na začetku tekme, ki pa jih nismo izkoristili. KAC je hladnokrvno unovčil svoje priložnosti. V drugi tretjini smo se pobrali in ujeli priključek. V zadnjih 20 minutah so Celčovčani odigrali zelo pametno, niso nam dali veliko možnosti. Mi moramo dosegati zadetke iz položajev pred vrati, boljše se moramo postaviti pred vratarjem tekmeca," je pojasnil trener Fabian Dahlem.

Olimpija bo v nedeljo gostila Sapo Fehervar.
Jan debitiral s porazom proti prvakom
Ivo Jan je debitiral na klopi Gradca v vlogi glavnega trenerja s porazom proti Salzburgu (1:4). Panterji so izgubili tudi peto tekmo na domačem ledu. Po dveh tretjinah so še držali prikluček (1:1), potem pa so rdeči biki zaigrali precej bolj zavzeto in prišli do gladke4 zmage. V zadnji tretjini so zadeli Ryan Duncan, John Hughes in Dominique Heinrich.