Aleš Mušič
Dolgoletni kapetan Aleš Mušič je tekmo v Tivoliju spremljal s tribune. Še vedno ni prišlo do dogovora z vodstvom kluba. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Pance
Hokejisti Kaca pretrd oreh za Olimpijo

Gostje so povedli v 15. minuti. Sebastjan Hadžič je pred svojimi vrati podal na palico Patricku Harandu, ta je podal do Marca Bruckerja, slednji pa je z bližine matiral Jeffa Frazeeja. To je bil tudi izid prve tretjine.

Razpoloženi Ropret izenačil na 2:2
V 26. minuti je Sacha Guimond z modre črte poskrbel za izenačenje, a je že pol minute pozneje Jamie Lundmark ob igri z igralcem manj z bližine zadel za novo vodstvo. Na srečo domačih je čez minuto razpoloženi Anže Ropret izenačil izid na 2:2.

Frazee bi dvakrat lahko posredoval bolje
Sledila sta dva zadetka Marka Hurtubisa za 4:2 v 33. minuti. Sploh pri drugem zadetku bi vratar Frazee lahko posredoval bolje. Napadalec gostov je z leve strani zadrsal za vrata in okoli gola, na drugi vratnici pa poslal plošček v mrežo. Ropret je po lepem preigravanju zadel za priključek (3:4), a je tik pred koncem druge tretjine Frazee prejel "poceni" zadetek Johannesa Bischofbergerja s strani. Plošček se je v mrežo odbil od ljubljanskega vratarja.
V zadnji tretjini so se gostje zadovoljili z branjenjem prednosti, zmaji pa si lepših priložnosti niso priigrali, tako da vratar Tomas Duba ni imel veliko dela. Ni jim stekla niti igra z igralcem več. Zmago je v 56. minuti potrdil Lundmark po protinapadu, ko so imeli zmaji prednost igralca več. Razmerje strelov je bilo 46:32 za Celovčane.
Zajc: KAC dosegal gole brez velikega napora
"Tokrat smo res naredili preveč napak. KAC je dosegal gole brez velikega napora. Znižali smo na 3:4, na koncu druge tretjine pa nas je presekal gol za 3:5. KAC je eden izmed kandidatov za naslov prvaka v Ligi Ebel in težko se je vrniti po takem zaostanku. Celovčani imajo veliko odličnih strelcev. Želeli smo nadaljevati serijo zmag po odličnem prejšnjem tednu. Ni nam uspelo, zdaj pa je čas za regeneracijo, saj je ritem res hud v naslednjih dneh," je poudaril trener Bojan Zajc.

Tekmeca znova v petek v Celovcu
Nasprotnika se bosta znova pomerila že v petek v Celovcu. KAC je po zmagi na koroškem derbiju, na katerem je s 5:3 ugnal Beljak, v naletu.