Aleš Mušič je v 2. tretjini dvakrat izkoristil številčno premoč, s čimer je bil dvoboj z Milanom takorekoč odločen. Foto: www.alesfevzer.com
Robert Kristan je s šalom Jesenic vrgel prvi plošček na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Kristan se je poslovil od jeseniških navijačev

SŽ Olimpija je Milano Rossoblu nadstreljala s 44:23, v 13. minuti je nasprotno obrambo matiral Janez Orehek. V 2. tretjini sta sledila dva gola kapetana Aleša Mušiča ob igralcu več. Odpor Italijanov je razpadel v zaključku tekme, najprej je David Planko dosegel gol ob igralcu manj, v zadnjih minutah pa sta za visoko zmago ob domači krstni predstavi sezone poskrbela Žan Jezovšek in Gregor Kobler. Tri podaje je prispeval Gal Koren, dve pa Aleš Kranjc. Prvič v Alpski ligi je vrata zaklenil s 23 obrambami Tilen Spreitzer.

"Železarji" v podaljšku premagali branilce naslova
Na sobotnih tekmah so hokejisti Sija Acronija Jesenic v 3. krogu Alpske lige premagali Asiago z 2:1 po podaljšku. SŽ Olimpija je doživela drugi poraz, Gardena je bila boljša s 4:3.
Začetek tekme je imel tokrat simboličen pomen. Prvi plošček je vrgel sveži hokejski upokojenec, nekdanji najboljši vratar v Sloveniji Robert Kristan. Zadnjo sezono je odigral v dresu velikih jeseniških tekmecev iz Ljubljane, a večino odlične kariere je odigral v Podmežakli, kjer so mu pripravili kratek spominski film o njegovi karieri. Predsednik Anže Pogačar mu je predal tudi spominsko sliko.
Gostitelji so dobro začeli in povedli v 16. minuti. Enrico Miglioranzi je bil izključen zaradi spotikanja. Železarji so stisnili goste pred vrata, vseskozi so držali plošček pred njihovimi vrati. Urban Sodja je na levi strani našel Luko Kalana, ki je z diagonalnim strelom matiral Frederica Cloutierja. Clarke Saunders je ustavil vseh 11 strelov Asiaga.
V nadaljevanju je Asiago pritisnil in imel več strelov. V 34. minuti je Alexander Gellert lepo prodrl in skušal z bekhendom zaključiti akcijo, blokiran strel je prišel do Anthonyja Bardara, ki je z močnim strelom izenačil na 1:1. Saunders je bil nemočen. V zadnji tretjini kljub rahli premoči gostov gola ni bilo, zato so Jeseničani še drugič v zadnjih dveh tekmah igrali podaljšek.
Mož odločitve je bil najboljši strelec Jeseničanov v novi sezoni Tadej Čimžar, ki je izkoristil veliko napako Italijanov na modri črti. Krenil je v prodor in mojstrsko ukanil Cloutierja. Gostiteljem je zagotovil dve točki. Srečanje je bilo zelo izenačeno, razmerje v strelih na vrata je bilo 36:35.
Jeseničani bodo naslednjo tekmo igrali čez teden dni, ko bodo gostovali pri novincih iz Milana.
Slaba uvodna tretjina usodna za zmaje v Val Gardeni
Ljubljančani so končali zahteven uvodni niz tekem na gostovanju. Zmaje je proti Val Gardeni pokopala zelo slaba prva tretjina. Med 14. in 17. minuto so namreč dobili tri gole, tega zaostanka pa niso več mogli nadoknaditi. Michael Peter Sullman Pilser in Colin Long sta bila natančna v razmaku 32 sekund. To je bil hud udarec za izbrance Jureta Vnuka.

Sredi tekme je za znižanje sicer poskrbel Luka Ulamec, ko so imeli gostje igralca več. Šest minut pred koncem je Simon Pitschieler povišal na 4:1. Zadetka Žana Jezovška v 57. in Davida Planka 15 sekund pred koncem sta padla prepozno, saj je za podaljšek zmanjkalo časa.