Takole je Sidney Crosby (#87) premagal Jaroslava Halaka za vodstvo s 3:0. Foto: AP

Dosegli smo miselni preobrat, v tekmo smo šli povsem sproščeni. Mislim, da smo se na prejšnji poraz dobro odzvali. Vsi smo vedeli, kaj moramo storiti. Vedeli smo, kako pomembna je za nas ta tekma, prikazali smo odlično igro.

Sidney Crosby
Razočaranje na obrazih Islandersov po golu Daniela Spronga (v ozadju). Foto: AP
Matt Duchene je v sedmi sekundi podaljška v Canadian Tire Centru Ottawi Senatorsom prinesel zmago nad San Josejem. Takole je zmagoviti gol proslavil s svojimi soigralci. Foto: AP
Detroit je premagal Florido, odločilni zadetek je v igri z igralcem več sredi zadnje tretjine takole dosegel Anthony Mantha. Foto: AP

Odlični kanadski napadalec je zadel gol, statistiko je oplemenitil še s tremi podajami. To je bila njegova prva tekma v letošnji sezoni, na kateri je zbral štiri točke. Vratar Pittsburgha Tristan Jarry je ubranil vseh 31 strelov nasprotnika in je drugič letos svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Predtem mu je to uspelo 1. decembra lani, ko je Pittsburgh s 4:0 v gosteh odpravil Buffalo.

Penguinsi so se tako na najboljši možen način pobrali po bolečem domačem porazu proti Carolini (0:4). "Dosegli smo miselni preobrat, v tekmo smo šli povsem sproščeni. Mislim, da smo se na prejšnji poraz dobro odzvali. Vsi smo vedeli, kaj moramo storiti. Vedeli smo, kako pomembna je za nas ta tekma, prikazali smo odlično igro," je povedal prvi zvezdnik Pittsburgha Crosby, ki je letos na 42 tekmah dosegel 36 točk (14 golov in 22 podaj).

20-letni Nizozemec dvakrat med strelci
Hokejski navdušenci v prvi tretjini tekme v Brooklynu niso videli zadetkov, mreža se je zatresla šele v uvodnih sekundah druge tretjine, ko je domačega vratarja Jaroslava Halaka premagal Daniel Sprong. Crosby je ukradel plošček, oddirjal v protinapad in s paralelno podajo zaposlil Spronga, ki iz bližine ni imel težjega dela. Vodstvo je slabe tri minute pozneje v igri z igralcem več podvojil Jevgenij Malkin, ki je po Crosbyjevi podaji zadel z desne strani. Na 3:0 je dobre štiri minute pred koncem tretjine nato povišal Crosby. 30-letnik, ki barve Pittsburgha brani že vse od leta 2005, je z bekhendom iz mrtvega kota zadel Halaka, plošček pa se je od Slovaka odbil v mrežo. Končni izid je sredi zadnje tretjine z drugim zadetkom na tekmi postavil Sprong. Komaj 20-letni Nizozemec je pred vrata nasprotnika pridrsal z leve strani in Halaka na njegovo lovilko premagal z diagonalnim strelom iz zapestja pod prečko.