Sidney Crosby (prvi z desne) je že po dobrih 21 minutah dosegel hat-trick. Foto: Reuters

Blestel je Sidney Crosby, saj je polovica od njegovih šestih strelov na gol končala v mreži. Zlasti prvi zadetek (že po dobrih treh minutah) je bila demonstracija njegove hitrosti in spretnosti. Hat-trick (njegov drugi v končnicah) mu je uspel že v drugi minuti druge tretjine, ko je Pittsburgh povedel s 3:1. Izjemni kanadski napadalec je postal peti igralec v zgodovini kluba, ki je v končnici zbral vsaj sto točk.

V vratih je bil Tomas Vokoun. Zbral je 19 obramb.

V seriji na štiri zmage zdaj Pingvini vodijo z 2:0. Tretja tekma bo v nedeljo v Ottawi.

NHL-končnica, konferenčni polfinale
VZHOD
PITTSBURGH (1)
- OTTAWA (7) - 2:0
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Crosby 4., 17., 22., Morrow 29.; Turris 14., Greening 23., Pageau 43.
Obrambe: Vokoun 19; Anderson 18, Lehner 20.

CHICAGO (1) - DETROIT (7) - 1:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.