Bojan Zajc se je s svojimi varovanci veselil 18. zmage v sezoni. Foto: BoBo
Ob koncu prve tretjine so za kratek čas zapele pesti. Foto: BoBo
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je dobro opravil svojo nalogo. Foto: BoBo
De Vergilio odločil ljubljansko zimsko klasiko

26-letni ameriški napadalec je dobro minuto pred koncem podaljška ob številčni prednosti zmajev silovito, s prve, ustrelil kakšen meter od modre črte in premagal Jeana Philippa Lamoureuxa. Podal mu je Jan Muršak.

De Vergilio je tako zadel za sanjski večer na kultnem Plečnikovem stadionu, kjer se je zbralo približno 7.000 gledalcev. Olimpija bo za Bežigradom odigrala še dve tekmi. V nedeljo bo gostila Medveščak, v torek pa Kac.

18. minuta: Dva gola v razmiku 18 sekund
Po dokaj umirjeni igri večji del prve tretjine so za Bežigradom v 18. minuti povedli gostje. John Hughes, ki je še lani tresel mreže za Olimpijo, je s silovitim strelom pod prečko matiral Jerryja Kuhna. Beljak je nekaj minut predtem prek Daniela Nagelerja stresel vratnico. A veselje gostov je bilo kratkotrajno, saj je že v naslednjem napadu, le 18 sekund pozneje, izenačil Chris D'Alvise. Večino dela sta s prodoroma opravila Mike Ratchuk in Brock McBride, po čigar podaji je D'Alvise plošček tik ob vratnici potisnil v mrežo. Razmerje strelov po 1. tretjini je bilo 12:11 za Beljak.

Pance poskrbel za vodstvo zmajev
Druga tretjina se je začela po okusu domačih, saj je v 23. minuti Žiga Pance po podaji Kevina De Vergilia z leve strani matiral Jeana-Philippa Lamoureuxa. Pance je zadel z natančnim strelom po tleh za desno vratnico Lamoureuxa.

Petrik kaznoval napako Ratchuka
V drugem delu precej bledi Beljak je (srečno) izenačil v 36. minuti, ko je pri vračanju v obrambno tretjino Ratchuku spodrsnilo, tako da je do ploščka prišel Benjamin Petrik, sam pridrsal pred Kuhna in ga premagal s polvisokim diagonalnim strelom.

Muršak prehitel sireno
Ko je že kazalo, da se bo drugi del končal z 2:2, je Muršak po lepo odigrani akciji, v kateri sta sodelovala še Andrej Hebar in Aleš Mušič, zadel nebranjeni del mreže. Muršak je udaril le 16 sekund pred koncem tretjine. Razmerje strelov v tem delu je bilo 11:5 za zeleno-bele.

Taylor na pravem mestu
Beljak je v zadnji tretjini izenačil iz prvega strela na domača vrata. Justin Taylor, še en nekdanji igralec zmajev, je ob neodločeni Olimpijini obrambi izkoristil podajo Anttija Puse izza gola in poslal plošček v mrežo.

Taylor izničil gol Ratchuka
Olimpija si je novo vodstvo priborila v 51. minuti, ko je Ratchuk ustrelil z modre črte in presenetil Lamoureuxa, ki mu je pogled dobro zakrival De Vergilio. Toda odgovor Beljaka je sledil manj kot minuto pozneje, ko je Taylor poslal odbiti plošček za hrbet Kuhna. Pred tem je po dobljenem sodniškem metu ustrelil Gerhard Unterluggauer.