Saša Rajsar je odločil večni derbi vsega 53 sekund pred iztekom rednega dela. Foto: www.alesfevzer.com
Miha Brus je pred koncem 2. tretjine izenačil izid derbija v Tivoliju v okviru 18. kroga Alpske lige. Foto: www.alesfevzer.com
Kapetan Aleš Mušič je z dvema goloma poskrbel, da je Olimpija presekala domačo črno serijo proti Jesenicam. Foto: www.alesfevzer.com
Na tekmi preobratov zmaji ugnali železarje

Zmaji v domači dvorani večnih tekmecev niso pred tem ugnali vse od 11. aprila 2016, a zdaj so presekali črni niz in dobili tudi četrti derbi sezone 2018/19, železarji pa še čakajo na najslajšo zmago.

Šolska akcija za vodstvo Ljubljančanov
Olimpija je ekspresno povedla v 3. minuti, ko sta Gal Koren in Aleš Mušič z dvojno podajo izigrala jeseniško obrambo, kapetan zeleno-belih pa je iz bližine zlahka zatresel za 1:0. Ljubljančani so sredi tekme podvojili prednost, ko je po seriji zapravljenih priložnosti končno zadel Gregor Koblar, ki je pri tem pometel pajčevino iz jeseniške mreže.

Po 0:2 Jeseničani do vodstva s 3:2
A Jeseničani so se prebudili in razleteli ter do konca 2. tretjine izenačili. Najprej je v 32. minuti Luka Kalan ob igralcu manj izsilil in nato mojstrsko izkoristil kazenski strel. Nekaj trenutkov zatem je Kalan znova zatresel mrežo, a so sodniki gol razveljavili zaradi previsoke palice. Vendar to ni rešilo Olimpijine prednosti. V 37. minuti je ravno Kalan začel še mat v treh potezah, podajo je podaljšal Luka Bašič, hitri protinapad pa je premetano za izenačenje zaključil napadalec Miha Brus.

Na začetku zadnje tretjine je sledil šok za domače občinstvo: kapetan Jesenic Andrej Tavželj se je podal v prodor, pokrit ni bil in se je odločil za strel, s katerim je matiral Žana Usa za 3:2. Po seriji "power-playjev" je prišlo drugo izenačenje na derbiju, Jeseničani so podarili plošček na sredini, kar je z natančnim strelom kaznoval kapetan Mušič.

Ljubljančani so pritiskali, Gorenjci pa popuščali in se zapletali pred lastnim golom. Ko se je začela zadnja minuta rednega dela, je Žan Jezovšek prišel do silovitega strela, a zgrešil vrata, plošček se je odbil od ograje, pred golom pa ga je v mrežo spretno pospravil Sašo Rajsar, vsega 53 sekund pred koncem derbiija.

Pretehtala svežina: Olimpija spočita, Jesenice igrale v Kitzbühelu
Vse tri letošnje medsebojne tekme je dobila Olimpija (na Poletni ligi na Bledu z 2:0, v finalu Pokala Slovenije v Kranju z 2:1 in 27. oktobra v Podmežakli s 4:0). Ko je bil na sporedu prvi derbi v Alpski ligi, je bila krivulja uspehov bolj v prid zeleno-belih, ki so med 23. septembrom in 30. oktobrom nanizali devet zaporednih zmag.

Pred drugim obračunom je položaj drugačen. Ljubljančani so izgubili štiri od zadnjih petih tekem, a vzpon vendarle napovedali z uspehom proti Feldkirchu prejšnjo nedeljo. Jeseničani so se po krizi konec oktobra pobrali. Zmaji so bili bolj spočiti, saj so zadnjo tekmo igrali pred enim tednom, medtem ko so Jeseničani v soboto igrali v Kitzbühelu in v podaljšku izgubili s 3:4.