Matt Cooke je v prvi tretjini dosegel dva zadetka in Pittsburgh je vodil z 2:1, toda v drugi tretjini je Ottawa s štirimi zadetki obrnila potek srečanja. Foto: Reuters
Vancouver
Vancouver si je po zmagi nad Coloradom s 3:2 (v podaljšku je tekmo odločil Chris Higgins) že zagotovil prvo mesto v Severnozahodni skupini, kar mu je uspelo četrto leto zapored. Foto: Reuters

Detroitu je sredi tekme grozil sedmi zaporedni poraz, kar se mu ni pripetilo že 21 let, saj je Carolina vodila s 4:1. Toda nato so začeli padati zadetki - Detroit je od 37. do 52. minute zabil štiri gole, zadnjega pa je prispeval Drew Miller. Dvakrat je v polno zadel najboljši posameznik tekme Henrik Zetterberg. "Imajo moštvo svetovne ravni in odčitali so nam pravo lekcijo," je po dvoboju priznal trener gostov Kirk Muller. Detroit je na četrtem mestu Zahodne konference varno na poti v končnico in se bo boril za prednost domačega terena.

Kralji kljub porazu ostali na 8. mestu
Za Kopitarja in soigralce so bili prevelik zalogaj branilci naslova iz Bostona. Odločitev je padla v začetku zadnje tretjine, ko sta Milan Lucic in Chris Kelly zadela v razmiku minute in pol. Izkazal se je tudi vratar Bostona Tim Thomas, saj je ubranil 40 strelov. Boston je tako končal niz štirih porazov na gostovanjih in se utrdil na vrhu Vzhodne konference. Kralji so kljub porazu še vedno osmi na zahodu, toda z istim številom točk kot deveti San Jose in deseti Colorado. "Imeli smo veliko priložnosti, ki pa jih je treba tudi izkoristiti, še posebej, kadar je na drugi strani takšna ekipa," je razloge za poraz našel domači strateg Darryl Sutter.

Crosby v polno, toda Pingvini poraženi
Pittsburgh je doživel prvi poraz v rednem delu v zadnjih 15 tekmah. Usodna je bila Ottawa. Daniel Alfredsson je za gostitelje dosegel dva gola in imel še dve podaji, zvezdnik gostov Sidney Crosby pa je sicer dosegel gol, prvega po vrnitvi po poškodbi, kar pa ni bilo dovolj. V Philadelphii se je z dvema goloma na tekmi z Montrealom prav tako izkazal Danny Briere, podobno pa je bilo v Dallasu, kjer je za zmago domačih proti Calgaryju Jamie Benn zadel dvakrat. Kari Lehtonen je zbral 35 obramb.

Stamkos se je utrdil na vrhu lestvice strelcev
New York Rangersi so v Torontu zmagali po kazenskih strelih, odločilnega je zadel Ryan Callahan. Že v rednem delu je dvakrat zadel Marian Gaborik. Dva gola več ima po tekmi z New York Islandersi tudi napadalec Tampe Steven Stamkos, ki je tako z 51. in 52. zadetkom v sezoni še povečal prednost pred zasledovalci na lestvici najboljših strelcev sezone.