Pavel Dacjuk je po slabšem začetku sezone zdaj ogret na delovno temperaturo - osem točk na štirih tekmah. V Bostonu je zrežiral prvi gol, nato pa zadel za 2:1 le pol minute po izenačenju. Uspešen pa je bil tudi pri kazenskih strelih. Foto: Reuters
Pascal Dupuis, Sidney Crosby, Deryk Engelland in Chris Kunitz (Pittsburgh Penguins)
Tri tekme in dva gola ter pet podaj - se lahko Sidney Crosby do konca sezone še vplete v boj za strelske lovorike? Foto: Reuters
Shawn Horcoff (Edmonton Oilers) - vratar Josh Harding in center Mikko Koivu (Minnesota Wild)
Edmonton je po 17 porazih v St. Paulu le dosegel zmago na gostovanju pri Minnesoti, ki je zato izgubila presenetljivo vodstvo v ligi. Foto: Reuters
David Backes (St. Louis Blues)
St. Louis po trenerski menjavi in prihodu prekaljenega Kena Hitchcocka nadaljuje z dobrimi izidi. Po zmagi nad bledim Calgaryjem (2:0) so "note" prišle že do 6. mesta Zahoda. Foto: Reuters
Cory Schneider (Vancouver Canucks)
Drugi vratar Vancouvra Cory Schneider je dosegel drugi zaporedni "shutout" - v Phoenixu je zaustavil vse strele Kojotov, Canucksi pa so zadeli petkrat. Foto: Reuters

Prvaki, ki so v novembru do petka po zahvalnem dnevu dobili vse tekme, so naleteli na sijajnega Jimmyja Howarda (41 obramb). Detroit je dvakrat povedel prek Valtterija Filppule in Pavla Dacjuka, Boston pa jih je dvakrat ujel z goloma Daniela Pailla in Patricea Bergerona, zato so na koncu o zmagovalcu energičnega srečanja odločali kazenski streli. V "loteriji" je prvi zadel razigrani Dacjuk, izenačil je Nathan Horton, zmagoviti gol pa je dosegel Todd Bertuzzi, ki je domiselno prevaral Tukka Raska (29 obramb).

Na dnu novice si oglejte vrhunce tekme Boston - Detroit

Detroit v novi seriji zmag
"Imeli smo dober štart, nato smo se upočasnili, zdaj pa gremo spet navzgor," je Detroitovo vožnjo po vrtiljaku opisal prvi center gostov Pavel Dacjuk. Detroit je dosegel 4. zaporedno zmago, Boston pa je novembra prvič izgubil.

Pittsburgh izkoristil poraz Minnesote
V pestrem večeru, ko je bilo na sporedu 13 tekem, so kar na devetih slavili gostje. Vodilno moštvo Zahoda Minnesota je doma izgubilo z Edmontonom (2:5), pri katerem je znova blestel 18-letni novinec Ryan Nugent-Hopkins (10+14) z dvema goloma. Poraz Wilda je ponudil možnost Pittsburghu, da prevzeme prvo mesto v ligi, kar so Pingvini ob velikem prispevku Sidneyja Crosbyja tudi izkoristili. Pensi so doma s 6:3 premagali Ottawo, kapetan pa je na tretji tekmi po vrnitvi prispeval tri podaje.

"Hat-trick" Sharpa, pet točk Toewsa
Najpestrejša tekma je bila v Anaheimu, kjer so Racmani po 2. tretjinah vodili s 4:2, a so nato vseeno doživeli šesti zaporedni poraz. Chicago je po zaslugi kapetana Jonathana Toewsa (2 gola in 3 podaje) in Patricka Sharpa (3 goli) uprizoril preobrat - Blachkawski so v 10 minutah dosegli štiri zaporedne gole, na koncu pa slavili s 6:5. Prvaki izpred dveh let v noči na nedeljo gostujejo pri Los Angelesu Anžeta Kopitarja.