Aleš Mušič je zadel v 35. minuti po podaji Andreja Hebarja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Marco Pewal
Marco Pewal je z dvema zadetkoma v zadnji tretjini prevesil tehtnico na stran Beljaka. Foto: MMC RTV SLO
Hannu Järvenpää
Hannu Järvenpää je dve leti in pol uspešno vodil Olimpijo, zelo dobro pa se je znašel tudi v Beljaku. Foto: MMC RTV SLO

Beljak je v letošnji sezoni trn v peti zeleno-belih. Korošci so prvo domačo tekmo dobili celo z 8:0, kar je najhujši poraz zmajev v tem tekmovanju, v Tivoliju pa je bilo 1:7. Tretji obračun v sezoni je bil precej enakovrednejši.

Ivo Jan ni mogel računati na poškodovanega Judda Blackwaterja in na kaznovanega Nicka Rossa, ki bo lahko igral šele 19. januarja.
Koblar izkoristil prednost igralca več
Ljubljančani so povedli v 7. minuti, nekdanjega vratarja zeleno-belih Jeana Philippa Lamoureuxa je ukanil Gregor Koblar, ko je imela na ledu domača ekipa igralca manj. Na kazenski klopi je sedel Derek Ryan. 58 sekund pred koncem uvodne tretjine so Beljačani izenačili. Izključen je bil Koblar, Ryan pa je po podaji Scotta Hothama matiral Jerryja Kuhna.

Mušič natančen iz bližine
V nadaljevanju so zmaji strnili obrambne vrste, dobro pa je bil razpoložen tudi Kuhn, ki je ustavil vse nevarne poskuse gostiteljev, tudi ob številčni prednosti, nato pa je domače navijače utišal Aleš Mušič z zadetkom iz bližine v 36. minuti po podaji Andreja Hebarja.

Napad Hughes-Ryan-Pewal neustavljiv
Gal Koren je v 42. minuti zapravil priložnost za povišanje vodstva. V 48. minuti je Pewal po strelu Johna Hughesa preusmeril plošček za hrbet Kuhna (2:2). Tri minute zatem je znova udaril prvi beljaški napad. Po akciji najboljših strelcev lige Hughesa in Ryana je še enkrat zadel Pewal. Zmaji so ob koncu poskušali na vse načine izenačiti, tudi brez vratarja in s šestimi igralci, a je ostalo pri tesnem porazu.

Dornbirn v petek v Tivoliju
V petek bodo Ljubljančani igrali zadnjo domačo tekmo rednega dela proti Dornbirnu, saj bodo nato 10. in 12. januarja zadnji tekmi igrali v Sarajevu, kjer bodo gostili prav današnje tekmece Beljačane in Celovčane.

Beljak si je z zmago po Salzburgu, Linzu in Dunaju kot četrti že zagotovili uvrstitev v končnico.