Patrick Coulombe je izkoristil sijajno podajo Jana Muršaka. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Scott Freeman
Scott Freeman je v sedmi minuti zadel za vodstvo Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Simon Ferguson
Simon Ferguson je pet minut pred koncem dobil dve minuti kazni zaradi simuliranje, kar je bilo na koncu usodno za zeleno-bele. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Začasni trener Bojan Zajc se je takoj odločil za velike spremembe. Na mesto napadalca je vrnil Simona Fergusona katerega je prejšnji trener Heikki Mälkiä, na zadnjih dveh tekmah, nerazumljivo postavil v obrambo.
Jan Muršak se je na prvi tekmi z novimi soigralci nekajkrat izkazal, na ledu je bil zelo veliko časa. V udarnem napadu sta mu družbo delala Brock McBride in Chris D'Alvise.

Freeman zadel za hitro vodstvo
V uvodnih minutah sta bila na kazenski klopi Igor Cvetek in Žiga Grahut, vendar gostitelji prednosti niso uspeli unovčiti, Jonathan d'Aversa je zadel vratnico. V 7. minuti so zmaji izpeljali protinapad, Jaka Ankerst je zaposlil Scotta Freemana, ki je zatresel mrežo. Pet minut zatem so imeli Ljubljančani prednost igralca več, a so naredili napako v napadalni tretjini, Dale Edward Mitchell je podal do Roberta Logana MacMillana, ki je izenačil.

Muršak zrežiral gol Coulomba
Šok je hitro minil, saj je Muršak ob novem "power playu" v 15. minuti streljal, vratar Patrick Desrochers je plošček odbil, Patrick Coulombe pa je le še podstavil palico za 1:2. 55 sekund pred koncem uvodne tretjine sta kombinirala David Slivnik in John Hečimović, Mitchell pa je z bližine izenačil na 2:2.

Aquino zadel naravnost s kazenske klopi
V 23. minuti je Luciano Aquino prišel s kazenske klopi in zadrsal za gol zmajev, nato pa ukanil Jerryja Kuhna s strelom pod prečko. Le 47 sekund zatem je odbit plošček pred vrati Dornbirna v mrežo pospravil Anže Ropret. V 27. minuti je bil izključen Aleš Mušič, kar je Dornbirn znal unovčiti, pred vrati pa je bil na pravem mestu Andrew Jacob Kozek. Zmaji so bili znova preveč nedisciplinirani in nezbrani v obrambnih nalogah.
Sporna izključitev Fergusona
V 41. minuti je prvi napad Ljubljančanov izpeljal lepo akcijo, ki jo je učinkovito zaključil D'Alvise. Sodniki so si kar deset minut ogledovali posnetek in zadetek nato le priznali (4:4). V 54. minuti je ušel Hečimović, gostje so ga zrušili, a mu je Kuhn kazenski strel obranil.
Štiri minute pred koncem je Ferguson dobil dve minuti kazni zaradi teatralnega padca. Sodnik Georg Veit se je tako odločil, čeprav so Ljubljančani menili, da ga je branilec Dornbirna odrinil. Po protestih je Freeman dobil še deset minut kazni. "Power play" je hitro unovčil Michael Henrich. Zajc je 55 sekund pred koncem iz igre potegnil vratarja Kuhna, a brez uspeha.

Zajc bo ta konec tedna vodil kar štiri tekme
Zeleno-beli bodo ostali v Avstriji tudi po tekmi, saj jih v nedeljo čaka še gostovanje v Innsbrucku. Za Zajca bo ta konec tedna zelo naporen, saj bo vodil tudi mladinsko ekipo v Ligi EBYSL na gostovanjih v Salzburgu v soboto in v Innsburcku v nedeljo. Skupaj ga, v manj kot 48 urah, čakajo kar štiri tekme.

7. krog:
DORNBIRN - TELEMACH OLIMPIJA
5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
1.870; MacMillan 13., Mitchell 20., Aquino 23., Kozek 27., Henrich 56.; Freeman 7., Coulombe 15., Ropret 24., D'Alvise 41.

TELEMACH OLIMPIJA 7 1 0 6 -16 2
INNSBRUCK 7 0 1 6 -20 1 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko