Jaka Zdešar je izenačil v 32. minuti. Foto: MMC RTV SLO
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je podal za zadetek Gala Korena v 38. minuti. Foto: Marko Kovič

21-letni Koren, ki se je moštvu pridružil v torek, je nadomestil poškodovanega Judda Blackwaterja. Kanadčan si je ob padcu v ogrado poškodoval pogačico in je bil v ponedeljek takoj operiran. Sezona je zanj končana.
Gostitelji povedli že po pol minute
Tekma se je začela zelo razburljivo. V 18. sekundi je najprej nevarno streljal Miha Verlič, nato pa je Matevž Erman meril mimo vrat, plošček se je po ogradi odbil zunaj tretjine, v protinapad je krenil Francis Lemieux in matiral Jerryja Kuhna.
To je bil hladen tuš za izbrance Iva Jana, a so nadaljevali bolje in se ubranili prve številčne prednosti Gradca v osmi minuti, ko je bil na kazenski klopi Anže Ropret. V 13. minuti je imel dva nevarna poskusa Nick Ross.

Zdešar in Koren zrežirala preobrat
V drugi tretjini so bili zeleno-beli boljši tekmec. V 28. minuti je imel veliko priložnost Ken Ograjenšek, njegov strel po podaji Gregorja Koblarja izza vrat pa je obranil Danny Sabourin. Štiri minute pozneje je strel Damjana Dervariča odbil Sabourin, Jaka Zdešar pa je zatresel mrežo. V 35. minuti je bil izključen Koren, gostitelji so pritisnili, ob koncu izključitve je Kuhn sijajno podal do Korena, ki je šel sam proti vratom in mojstrsko matiral Sabourina.
Kazni Rossa in Grahuta usodni za Olimpijo
Začetek zadnjega dela je bil za zeleno-bele podobno slab kot začetek prve tretjine. V 24. sekundi je bil Ross strogo izključen, prednost igralca več pa so ob koncu kazni domači spremenili v izenačenje, natančen je bil Manuel Ganahl. Sledil je odprt boj s priložnostmi na obeh staneh, Ljubljančani pa niso bili uspešni z igralcem več, zapravili so dve takšni prednosti. Na drugi strani so panterji izkoristili "power-play" (izključen je bil Žiga Grahut), pozabljeni branilec Mario Scalzo je z izjemnim strelom zatresel mrežo, minimalno prednost pa je Gradec zadržal do konca. Kuhn je zapustil vrata 46 sekund pred koncem, a ni bilo spremembe izida. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 33:24.

Ljubljančane že v petek čaka gostovanje v Bolzanu, ki je tokrat izgubil v Salzburgu (3:1).