Hunter Bishop je najboljši strelec zmajev v letošnji sezoni, dosegel je že pet golov. Foto: www.alesfevzer.com
David Planko

Za Olimpijo sta prvič zaigrala Tom Zanoški in Andrej Hebar, ki sta na preizkušnji. Po poškodbi sta se vrnila tudi napadalca Gregor Koblar in Rok Leber. Še naprej so na listi poškodovanih Igor Cvetek, Miha Pesjak in Ivan Šijan.
Trener Fabian Dahlem ni mogel računati na obolelega prvega vratarja Andyja Chioda, v vratih je bil Aleš Sila, ki je naredil nekaj velikih napak.
Hladen tuš v razmaku 34 sekund
Gostitelji niso imeli pričakovane premoči in pritiska na začetku srečanja, v 7. minuti se je Aljaž Uduč po akciji četrtega napada znašel sam pred vratarjem Dannyjem Sabourinom, ki pa je plošček ujel. Panterji so povedli v 13. minuti, ko je zadel Olivier Latendresse. V naslednji minuti je bil na kazenski klopi Kyle Medvec, le devet sekund je potreboval Gradec, da je unovčil prednost igralca več. Natančen je bil Jesse Mathias Jyrkkiö z močnim strelom z modre črte.
Sila ga je lomil v drugi tretjini
V 32. minuti je Matt Kelly povišal na 3:0 s strelom z modre črte, a je Hunter Bishop hitro znižal po podaji Zanoškega. 59 sekund pred koncem druge tretjine je s strelom od daleč nerazpoloženega Silo presenetil Stefan Lassen. Zadel je z modre črte z leve strani.

V napeti končnici ni bilo izenačenja
Na začetku zadnjega dela je Tyler Scofield poveišal na 5:1 in navijači Gradca so že pomislili, da je tekma dobljena. Gostje se niso predali, Bishop je še z enim golom dal krila soigralcem v 44. minuti. David Planko in Gregor Koblar sta uspela ujeti priključek. Izkazal se je Zanoški, ki je prispeval kar tri podaje.
Popolno zmedo domačih je skoraj izkoristil še Žiga Pešut, zato je trener Todd Bjorkstrand vzel minuto odmora. V zadnjih minutah so Gradčani nekoliko lažje zadihali, ko je Koblar dobil kazen 2 + 10 minut, sledila pa je za goste sporna sodniška odločitev, ker naleta dveh igralcev na vratarja Silo sodniki niso ocenili za prekršek. Ljubljančani so do podaljška skušali priti še brez vratarja, a je ostalo pri minimalnem porazu.

V četrtek v Tivoli prihaja lanski zmagovalec tega tekmovanja Bolzano.