Matej Hočevar je dosegel dva zadetka, a ni mogel preprečiti visokega poraza. Foto: www.alesfevzer.com
Tomaž Trelc in Kristjan Čepon
Hunter Bishop
Hunter Bishop, ki je lani blestel v dresu Olimpije, je s tremi zadetki potopil zmaje. Foto: MMC RTV SLO

Fabian Dahlem ni mogel računati na bolne ali poškodovane Miho Logarja, Narda Nagtzaama, Davida Planka, Anžeta Ropreta, Oliviera Roya in Fabiana Scholza.
Dahlem: Danes sem tudi jaz Slovenec
Na ledu so bili le slovenski igralci, zato je nemški strateg v garderobi ped tekmo v šali dejal: "Danes sem tudi jaz Slovenec."
V vratih je začel Tomaž Trelc, po petem prejetem golu ga je zamenjal Matic Marinšek, ki pa je tudi zelo hitro dvakrat klonil. Razmerje v strelih na vrata je bilo 26:23, blesteli so nekdanji hokejisti Olimpije Hunter Bishop, Nicholas Ross inn Jeff Ulmer.

Pem znižal na 2:1
Olimpija je v 5. minuti z Alešem Mušičem zapretila z igralcem več, a je bil vratar Andy Chiodo na mestu. Ko so gostitelji prvič igrali z igralcem več, je natančno sprožil Schaus in Trelc je bil nemočen. Dobro minuto pozneje je pred golom ploščku smer spremenil nekdanji zmaj, branilec Ross (2:0). Sledilo je upanje za goste, ko je Nik Pem lepo preigral branilce in ukanil Chioda. Minuto pred odmorom je John Lammers z igralcem manj povišal na 3:1.

Trelca po pol ure zamenjal Marinšek
V drugem delu so gostje igrali z dvema in enim igralcem manj, a so se ubranili, v 28. minuti pa je po strelu Andreja Tavžlja ploščku smer spremenil Matej Hočevar (3:2). Morski psi so se hitro pobrali. Bishop je v 31. minuti ukanil Trelca, nato pa je bil natančen še Ulmer. Po petem golu je v vrata pri gostih stopil Matic Marinšek, ki je do konca drugega dela moral še dvakrat po plošček v mrežo, zadela sta Tyler Spurgeon ob "power playu" in Bishop. 43 sekund pred koncem druge tretjine je Luka Kalan znižal na 7:3.

Končni izid je postavil sijajni Bishop v 57. minuti.
Celovčani v nedeljo v Tivoliju
V nedeljo v Tivoli prihaja KAC, ki je s 6:4 odpravil Albo in je na drugem mestu kvalifikacijske skupine.