Thomas Pöck je že v 50. sekundi načel mrežo Olimpije. Odlični napadalec je bil natančen še v 26. minuti. Foto: www.alesfevzer.com
Tom Zanoški

Trener Fabian Dahlem še vedno ni mogel računati na številne poškodovane igralce. Manjkali so Luka Kalan, Gregor Koblar, Gal Koren, Kyle Medvec in David Planko.

Pöck ekspresno zatresel mrežo Olimpije
Gostiteljem je uspel sanjski štart. Iz prvega pravega napada so povedli že v 50. sekundi. Thomas Pöck je matiral Miiko Wiikmana. Tudi v nadaljevanju je bila pobuda na strani gostiteljev. V 11. minuti se je zeleno-belim ponudila najlepša priložnost za zadetek. Plošček se je pred vrati odbil do Jake Zdešarja, ki je zadel vratnico. V 17. minuti so Celovčani prednost povišali. Nepravilno menjavo zelenih zmajev je hitro kaznoval Stefan Geier. Ob koncu tretjine so prvič imeli igralca več tudi Ljubljančani. Do ploščka je prišel Johannes Reichel, se sprehodil skozi obrambo in poslal plošček pod prečko za 3:0.
Nervoznega Wiikmana zamenjal Trelc
Ko je na kazenski klopi sedel Martin Schumnig, so imeli zmaji "power play", a je zaradi udarca s komolcem izključitev prejel Aleš Mušič. Veliko prostora so hitro unovčili gostitelji. Wiikmana je drugič matiral Thomas Pöck, ob tem pa bi bolje lahko posredoval tudi vratar zmajev. Ko se je moral na klop za kaznovane preseliti Anže Ropret, je v mreži Olimpije že odjeknila petarda. Prednost igralca več je z močnim strelom izkoristil Oliver Setzinger.

Zanoški v okvir vrat
Dahlem je namesto nervoznega Wiikmana v vrata poslal Tomaža Trelca. Ob visokem vodstvu so Celovčani znižali ritem. To so izkoristili zeleno-beli in si pripravili nekaj priložnosti. V 38. minuti je Setzinger preprečil samostojen protinapad Ropretu, v naslednjem napadu pa je Tom Zanoški zadel prečko.

V zadnji tretjini sta obe ekipi le še čakali na zadnji pisk sirene. Trelc ni imel veliko dela, a se je nekajkrat izkazal. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 34:27.

V Tivoliju konec tedna dve tekmi
Zmaje zdaj čakata še dve tekmi v Tivoliju. V petek bodo gostili Innsbruck, nato pa v nedeljo še Bolzano.