Miha Verlič je bil v 18. minuti natančen ob prednosti igralca več. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je na začetku zadnje tretjine izkoristil podajo žige Pešuta. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zeleno-beli so bili proti prvakom v igri vse do sredine zadnje tretjine. Sprožili so celo več strelov na vrata (28:29).
Verlič zadel z igralcem več
V prvi tretjini so zmaji obranili dve izključitvi, prvo svojo priložnost z igralcem več pa so izkoristili, ko je Miha Verlič v 18. minuti odbitek spravil za hrbet Reneja Swetteta. Ljubljančani so imeli že naslednjo minuto znova igralca več, izključen je bil Thomas Koch. Po napaki branilcev so dopustili, da je Tyler Spurgeon izid poravnal.

Siklenka na pravem mestu po strelu Kocha
Zmaji so že na začetku drugega dela zapretili, z desne strani je poizkušal Gregor Koblar. Celovčani so nato prevzeli pobudo. V 25. minuti je po strelu Thomasa Kocha zadel robustni branilec Michael Siklenka. Tri minute pozneje je izza vrat poizkušal Andreas Nodl, vendar je bil Jerry Kuhn uspešnejši. V 31. minuti je z močnim strelom poizkušal Nicholas Ross, na drugi strani pa je Tyler Scofield v 33. minuti sam pridrsal pred Kuhna, ki je strel zaustavil. Ljubljanski vratar je zaustavil tudi strel Manuela Geierja.
Ograjenšek izenačil na 2:2
V zadnji tretjini so Ljubljančani pritisnili od prve sekunde, njihov trud je v 42. minuti unovčil Ken Ograjenšek, ki je v mrežo pospravil odbitek po strelu Žige Pešuta. Za goste je dve minuti pozneje sprožil še Gregor Koblar. Ko je na kazenski klopi sedel Nicholas Ross, je v 49. minuti zadel Spurgeon. Gostje so vse sile preusmerili v napad, še najbližje zadetku je bil Ross, a je zadel vratnico. V 57. minuti je Koch odločil tekmo, gostje pa so bili blizu zadetka še v zaključku tekme, a strela Ograjenška in Rossa nista našla cilja.

Že jutri novo težko gostovanje v Gradcu
Celovška sejemska dvorana je tradicionalno zakleta v zadnjih sezonah, le 6. decembra 2011 je uspelo Ljubljančanom zmagati. Ritem tekem je zares naporen, saj že jutri sledi gostovanje v Gradcu, v nedeljo pa v Tivoli prihajajo Orli iz Znojma. Ivo Jan bo zagotovo na klopi do reprezentančnega premora, nato pa je odločitev v rokah vodstva kluba.