Michal Fikrt in Anže Kuralt sta bila velika junaka v Podmežakli. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
Trener Heikki Mälkiä je bil lahko zelo zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Danny Irmen
Danny Irmen je dosegel tretji in četrti zadetek za Linz. Foto: MMC RTV SLO

Trener Hannu Järvenpää je imel številne težave s poškodbami. Manjkali so poškodvani Igor Cvetek, Boštjan Groznik, Boštjan Goličič in Justin Taylor, Eric Pance pa je zbolel. V vratih je bil prvič v letošnji sezoni Matija Pintarič, Jean-Philippe Lamoureux se je spočil pred nadaljevanjem sezone.
Trije goli Linza v osmih minutah
Zelo oslabljeni Ljubljančani so bili že v prvi tretjini pod velikim pritiskom (streli 15:6). Najlepšo priložnost so zeleno-bele imeli v 17. minuti, ko je John Hughes izza vrat je lepo podal do Jamieja Fraserja. Po njegovem strelu se je izkazal Alex Westlund.
V 22. minuti si je ramo poškodoval Anže Ropret in zaključil s srečanjem, kar je bil velik šok za Olimpijo. V 25. minuti se je v gneči pred vrati zmajev najbolje znašel Martin Mairitsch, z desne strani mu je podal Daniel Oberkofler. Minuto in 16 sekund zatem je strel Philippa Lukasa nespretno odbil Pintarič, Patrick Spanring pa je povišal na 2:0. V 33. minuti je Danny Irmen izkoristil podajo Justina Kellerja.
V nedeljo rdeči biki v Tivoliju
Končni izid je postavil Irmen četrt ure pred koncem. V zadnji tretjini so gostitelji rutinirano držali plošček v svoji posesti, Ljubljančani pa so bili nemočni. Razmerje v strelih na vrata je bilo 39:23. V nedeljo v Tivoli prihaja Salzburg, ki je prehitel Olimpijo na lestvici z zmago nad Sapo s 3:2.

Železarji so s pomlajeno ekipo dosegli prvo zmago po odhodu večine tujcev. Znova je zaigral povratnik Karl Henrik Petre, zato pa zaradi poškodbe v moštvu ni bilo Jake Ankersta, Nejc Berlisk pa je zbolel.

Dva gola Kuralta v drugi tretjini
Capitalsi so povedli v peti minuti, ko je Pat Kavanagh matiral Michala Fikrta, potem ko je češki vratar še uspel strel Rossa Lupaschuka. Jeseničani so se prebudili v drugi tretjini, ko je v 25. minuti po protinapadu izenačil Anže Kuralt z igralcem manj. V 32. minuti so imeli gostje kar minuto in 39 sekund dva igralca več na ledu, a so Jeseničani zdržali. Razigrani Kuralt je v 37. minuti s strelom pod prečko poskrbel za preobrat po lepi akciji Anttija Puse. Dve minuti pred koncem druge tretjine je bil izključen Matevž Erman, Jonathan Ferland pa je plošček pred vrati mojstrsko zadel v zraku in poravnal na 2:2.
V zadnji tretjini in v podaljšku ni bilo zadetkov. V dodatnih petih minutah je Pusa dvakrat nevarno streljal na vrata gostov, a brez uspeha. V 63. minuti je bil izključen Benoit Gratton, železarji so stisnili goste v njihovi obrambni tretjini, a brez pravega zaključka. V zadnjih sekundah podaljška bi zmagovalca lahko odločil Tomi Hafner, a je preveč okleval.
Fikrt obranil vse tri kazenske strele
Odločali so kazenski streli. V drugi seriji je edini zadetek dosegel Kuralt s sijanim bekhend strelom pod prečko. Izkazal se je tudi Fikrt, ki je obranil strele Francoisa Fortierja, Ferlanda in Philippa Pinterja.